Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Nekaj je narobe s fergazerjem al pa je kakšen semering spustil
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

apn4m napisal/-a: Ne Avg 12, 2018 11:56 am Zdravo, zanimajo me dimenzije zadnjih zavornih paken, ferod za BT-50, če kdo ve se priporočam?
Lp!
Res nobeden ne ve?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

apn4m napisal/-a: To Avg 14, 2018 10:07 am
apn4m napisal/-a: Ne Avg 12, 2018 11:56 am Zdravo, zanimajo me dimenzije zadnjih zavornih paken, ferod za BT-50, če kdo ve se priporočam?
Lp!
Res nobeden ne ve?
Piši mi na ZS, bom popoldne pomeril.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Jure Volk
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: So Avg 18, 2018 10:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jure Volk »

Pozdravljeni ! Zanima me lokacija puše v sesalnem kolenu za Tomos Flexer ! Bil bi vam hvaležen, če bi lahko kdo poslikal to pušo, pa še zanima me težavnost odstranitve. Najlepša hvala za odgovor ! LP
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Jure Volk napisal/-a: To Avg 21, 2018 9:49 pm Pozdravljeni ! Zanima me lokacija puše v sesalnem kolenu za Tomos Flexer ! Bil bi vam hvaležen, če bi lahko kdo poslikal to pušo, pa še zanima me težavnost odstranitve. Najlepša hvala za odgovor ! LP
puša se nahaja tu notri:
koleno.jpg
koleno.jpg (7.47 KiB) Pogledano 1344 krat
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

Kupil sem avtomatika a3 ms, in so mi rekli da je bi cilinder "zakaljen" ali "razkalejn" ker je po 15 min vožnje zgubil vso moč. Nato sem kupil cisto nov cilinder navaden 39 ter sem ga dal gor. Pomagalo je, samo motor nima tiste polne moči ki bi jo moral imeti in še kar zgubi MALO pospeška po kratkem času vožnje. Pozabil sem še povedati da sem dal nove batne obročke gor. Fergazer ali uplinjač je čisti, se ga dal namakati v bencin čez noč in je spravilo vso omazanijo ven. Olje je čisto druga pa nimam več za povedati.

Hvala za pomoč! Lp Staš
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Nov cilinder ti ne bo nič pomagal, če ni bat prilagojen njegovim meram.
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Preveri kompresijo pa bos videl koliko je odstopanja... :)
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

stasgoubar napisal/-a: Sr Avg 22, 2018 12:41 pm Kupil sem avtomatika a3 ms, in so mi rekli da je bi cilinder "zakaljen" ali "razkalejn" ker je po 15 min vožnje zgubil vso moč. Nato sem kupil cisto nov cilinder navaden 39 ter sem ga dal gor. Pomagalo je, samo motor nima tiste polne moči ki bi jo moral imeti in še kar zgubi MALO pospeška po kratkem času vožnje. Pozabil sem še povedati da sem dal nove batne obročke gor. Fergazer ali uplinjač je čisti, se ga dal namakati v bencin čez noč in je spravilo vso omazanijo ven. Olje je čisto druga pa nimam več za povedati.

Hvala za pomoč! Lp Staš
jaz temu rečem da je “pregret”. cilinder deluje na preveliki obremenitvi, naprimer v klancu kjer je hitrost majhna in veter ne hladi reber cilindra. obstaja velika verjetnost da 39mm colinder doleti enaka usoda in to še prej, ker ima tanjšo steno kot 38mm in se bo hitreje zagrel.
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Fantje zgleda da je spet šla svečka na mojem Alpinotu, zgleda da že tretja niti še pošteno rezervarja nisem spraznil od tistega časa ko sem jo menjal. Sem pa tu pa tam malo opazoval iskro in me zgleda zelo šibka, nekako razpršena, ko sem pa pri kolegu pa na njegovi apnki gledal je bila dosti močnejša pa ni jo razpšrilo.
Nekaj sem razmišljal če bi bila tuljava kriva,pa pozna se na končni, lansko leto mi je šel gladko čez 60, zdaj se že tam pri 50 muči, pa mam Lipnika gor, tudi glas motorja mi deluje nekam votel. Včeraj sem naredil eno daljšo turo tam nekje 1 uro vožnje, pa ko sem se ustavil pa sem ga pustil na štangasu je zelo težko laufal, pol pa če sem hotel malo gasa dati ga je kar malce zadavilo ampak je potem spet dobil obrate. Danes mi je pa tik preden sem prišel domov končno crknil, polj je malce vžgal nazaj pa je težko prišel na obrate, ampak ko je je spet crknil. Zdaj sem dal spet novo svečko, pa normalno vžge samo je iskra še vedno slaba.

Posnetek iskre:
https://www.dropbox.com/s/3d8bjeksjnenz ... 1.mp4?dl=0
Odgovori