Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Plovec si kaj pobrusil ? Al pa zamenjal?
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Ammm nism tega še nč... s čim ga naj to pobrusim... brusni papir (čim bolj fin)? :)
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a telekotki »

imam vprašanje grede brezplatinskega vžiga 12V 50W in sicer če bi se dalo montirat dve tuljavi za vžig če bi delovalo da bi dalo močnejšo iskro?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tim2003 napisal/-a: Sr Jul 18, 2018 9:18 pm Ammm nism tega še nč... s čim ga naj to pobrusim... brusni papir (čim bolj fin)? :)
Da, in konico pobrusit malo da bo čimbolj špičasta. Če je pa plovček počen mu pa ni pomoči in bo treba novega.
telekotki napisal/-a: Pe Jul 20, 2018 1:14 pm imam vprašanje grede brezplatinskega vžiga 12V 50W in sicer če bi se dalo montirat dve tuljavi za vžig če bi delovalo da bi dalo močnejšo iskro?

Kaj bi pa dosegel z močnejšo iskro??
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Aja okj vredu, plovcek ni nc pocen... bom probal sm najprej morem it po brusni papir k tk finega nimam... pa spica je v redu mislim da ce bom to poskusal jo bom smo se bolj zaoblil... ko sem tisto gumico zrihtal da tam vec ni lufta zdj ce mam stant gas do konca privit dela par sekund nato na ugasne... sem su probno voznjo in ga tiscal kolikor se je dalo potem pa mi je ugasnil ceprav sem dajal gas. Hotel sm ga segret... in sem opazu da ko se segreje se ga pa se tezje vze kot pa takrat ko je hladen. Spustil sem se po hribu navzdol da bi ga tako vzgal pa je zagrabiu sele ko je imel vecje obrate in kar med saltanjem crknil oz. ko so padli obrati. Ce mogoce to kaj pomaga da bi lazje kdo resil problem? :)
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a telekotki »

z močnejšo iskro bi dosegel boljšo eksplozijo
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tim2003 napisal/-a: Pe Jul 20, 2018 4:17 pm Aja okj vredu, plovcek ni nc pocen... bom probal sm najprej morem it po brusni papir k tk finega nimam... pa spica je v redu mislim da ce bom to poskusal jo bom smo se bolj zaoblil... ko sem tisto gumico zrihtal da tam vec ni lufta zdj ce mam stant gas do konca privit dela par sekund nato na ugasne... sem su probno voznjo in ga tiscal kolikor se je dalo potem pa mi je ugasnil ceprav sem dajal gas. Hotel sm ga segret... in sem opazu da ko se segreje se ga pa se tezje vze kot pa takrat ko je hladen. Spustil sem se po hribu navzdol da bi ga tako vzgal pa je zagrabiu sele ko je imel vecje obrate in kar med saltanjem crknil oz. ko so padli obrati. Ce mogoce to kaj pomaga da bi lazje kdo resil problem? :)
Slaba kompresija? Al ga pa zaliva zaradi plovčka če ne zapira prav
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Hmmmm nimam naprave da bi zmeril kompresijo... bom si jo probal kje sposodit... koliko pa more bit kompresija za apn 6?
Pa plovček bom probal zbrusit tk ko si mi predlagal če pa bo še to zajebavalo bom pa šel po novega ... smo morm najprej brus papir nabavit. ;)
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Ko odpravim eno težavo zgleda, da spet nastane druga, par dni nazaj sem zamenjal svečko na Alpinu, pa sem mislil mogoče je stara pa je pač odpovedala, ampak včeraj sem najprej opazil, da moped na obratih ni mel takega gasa kot bi moral, ne malo zatem pa ko sem dal gas ga je začelo torkirat, na koncu več sploh ni hotel vžgati. Pa sem danes spet zamenjal svečko pa zgleda, da dela normalno, a mogoče ve zakaj bi mi tak hitro skurilo svečko? Na novi svečki nisem naredil niti 50km, je pa bila NGK.
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Katero toplotno vrednost svečke si dal gor?
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
Odgovori