Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a: So Mar 09, 2019 3:28 pm Če imaš iz mašine dva kabla (je to že novejša) zate tista vezava z štop lučjo ne velja. Katera dva kabla točno si zalotal skupaj?
En ki gre na normalno zadnjo luc direkt, drug pa gre na stikalo na nozni zavori. Ko sem ju zalotal skupaj, mozno da sem kaj skuril?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Če se stikalo ni aktiviralo ni važno, ma tudi je vseeno ker itak nima veze z navitjem za iskro če so samo 2 kabla iz mašine.
Probaj z če imaš drugo vžigalno tuljavo kar tisto od iskre za 12v platinske vžige.
Ampak jaz bi menjal komplet elektrko. Ker idm so znane po slabih navitjih, vžigalne tuljave so ponavadi dobre.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a: So Mar 09, 2019 6:33 pm Če se stikalo ni aktiviralo ni važno, ma tudi je vseeno ker itak nima veze z navitjem za iskro če so samo 2 kabla iz mašine.
Probaj z če imaš drugo vžigalno tuljavo kar tisto od iskre za 12v platinske vžige.
Ampak jaz bi menjal komplet elektrko. Ker idm so znane po slabih navitjih, vžigalne tuljave so ponavadi dobre.
Bom najprej probal elektriko.menjat z 6V iz a3 masine, le snemalec potrebujem, da nebom zapravljal 30e za brezveze, saj ta 6V pase na to masino.ne?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a: So Mar 09, 2019 7:15 pm
automatic_7 napisal/-a: So Mar 09, 2019 6:33 pm Če se stikalo ni aktiviralo ni važno, ma tudi je vseeno ker itak nima veze z navitjem za iskro če so samo 2 kabla iz mašine.
Probaj z če imaš drugo vžigalno tuljavo kar tisto od iskre za 12v platinske vžige.
Ampak jaz bi menjal komplet elektrko. Ker idm so znane po slabih navitjih, vžigalne tuljave so ponavadi dobre.
Bom najprej probal elektriko.menjat z 6V iz a3 masine, le snemalec potrebujem, da nebom zapravljal 30e za brezveze, saj ta 6V pase na to masino.ne?
ja paše ja, samo luči ni treba prikapljat
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a: So Mar 09, 2019 6:33 pm
ja paše ja, samo luči ni treba prikapljat
Sem menjal elektriko, moped se vedno ne vzge, bom se probal semeringe zamenjat, sem pokril koleno s prstom in kurblal pa ni glih fejst "vleklo" :lol:
krefi
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jul 11, 2018 11:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a krefi »

pozdravljeni
rabil bi nasvet glede tomosa avtomatik a3.
in sicer motor je stal vec kot 10let. nekako mi ga je uspelo usposobit tok da vzge ter da se pelje sedaj pa ga bi rad malo bolj postimal in sicer:
-motor zelo dolgo rabi da presalta v drugo brzino
-ko je motor dvignjen se zadnja guma precej hitro vrti
ter zelo tesko spelje oz rabi vcasih pomoc ce je malo hriba( ko se enkrat pelje ni problem)

na motorju je vplinjac spucan, el. je nastelana sedaj sem ven vzel bat da zamenjam obrocke .

aja pa motor je v orginal stanju
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pozdravljen,
očisti še avspuh
krefi
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Jul 11, 2018 11:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a krefi »

avspuh sem že očistil sicer tako da sem ga snel nalil notri nekaj bencina in prižgal in so saje takrat kar nekaj casa gorele
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Moped je vzgal, krivec je bil plovec ki je bil poln bencina, po zamenjavi je moped vzgal takoj, tak da predvidevam da je tista IDM elektrika se delujoca, se da to kako preveriti oz. Stestirati, da bi jo lahko prodal? Imam se dve vprasanji, zakaj moped ko je vzgan, se ne pusti premikati rikverc? In pa, zadnje kolo se premika naprej nazaj oz. Jo nekak zvija tako da je ketna napeta-sproscena-napeta-sproscena...kolo sem ze menjal ampak je isto, kje bi bil problem?
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Sklopke nimaš dobro nastavljene. Pazi, da ti ne udari " kurbl" nazaj, ker ti bi zlomilo tisti "štift" ki ga omejuje.
Odgovori