Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Jaz imam A35 cilinder na hiphopu. Je pa DMP44, (projekt Hitra pošta...)moraš pa se poigrat z lamelnim ventilom in kolenom uplinjača. Pa izpuh je tudi pod drugačnim kotom. Tako da brez predelav ne bo šlo...
Zadnjič spremenil matijag, dne Če Sep 06, 2018 8:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Kozarec
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Sep 02, 2018 1:56 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kozarec »

Batne obrocke, semeringe sem menjal ampak mi v visokih obratih ko sem ze skoraj na max hitrosti zacne cinglat iz cilindra? Je to normalno za nove batne obrocke ali...? Zanima me se, kako se lahko izboljsajo luci, ker so po temi popolnoma neuporabne, so pa vse 6V.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mkosir napisal/-a: Če Sep 06, 2018 5:06 pm Ali na bloke od Alpino/HipHop paše sam a56 cilinder?
So kake alternative?
Predelave mi ne dišijo.
Kit 65 za A55/A56
Šmarčan
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: So Maj 21, 2016 10:28 am
Kraj: Šmartno

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Šmarčan »

apn4m napisal/-a: Pe Avg 31, 2018 3:22 pm
Mr.slc napisal/-a: Pe Avg 31, 2018 2:22 pm Živjo.
a mi lahko kdo priporoči kakšen obratomer(na kazalec) ,ki bi kazal dokaj prav tudi na tomosu. V mislih sem imel nekaj takega...https://www.aliexpress.com/store/produc ... autifyAB=0
Hvala.

Tega ne kupuj, ker ti nebo kazal točno... če to želiš.
Živjo, mene pa pri omenjenem obratomerju zanima ali bo delal tudi na 6V elektriki? Ter kako se ga sploh zveže? Ker pri drugih obratomerjih na Aliexpress piše da so za 12V. Jaz sem gledal tega: https://m.aliexpress.com/item/325985904 ... 2598590443. Ta mi je boljši ker ima tudi osvetlitev. Čisto natančna točnost obratomerja mi pa niti ni pomembna. Bi 12V elektrika lahko poganjala sprednjo in zadnjo luč, hupo, omenjen obratomer, ter npr. še zadnje "žmigavce" ?
Važn da gre!
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Zanima me kam pride naslednji rjavi kabel, predvidevam, da mora nekako iti na obratomer saj mi trenutno ne sveti ker ni nič gor povezano. Samo če ga dam tam gor polj ni ozemlitve in nič ne sveti.

Slika
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tomosakija napisal/-a: Po Sep 10, 2018 8:26 pm Zanima me kam pride naslednji rjavi kabel, predvidevam, da mora nekako iti na obratomer saj mi trenutno ne sveti ker ni nič gor povezano. Samo če ga dam tam gor polj ni ozemlitve in nič ne sveti.

Slika
obratomer? al misliš osvetlitev števca? drugače imaš oba kabla rumen in rjav prosta na sliki
al so to kabli od hupe ?
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Tako je za osvetlitev pa oba sta prosta razmišljam da je hupa narobe povezana ker tam je eden zelen. Gre mogoče ozemljitev prek hupe?
rado7rado
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Sep 08, 2016 2:46 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a rado7rado »

Da ne odpiram nove teme bom vprašal tukaj.Imam namen obnoviti rog pony express in imam problem ker ne vem dolžine bovdnov oz zajl.Mi kdo ve povedat dolžino zavornega bovdna oz zajle.Zanima me za sprednjo,zadnjo ter gas bovden oz zajlo.
Hvala
Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tomosakija napisal/-a: To Sep 11, 2018 11:27 am Tako je za osvetlitev pa oba sta prosta razmišljam da je hupa narobe povezana ker tam je eden zelen. Gre mogoče ozemljitev prek hupe?
ozemljitev od hupe gre po original shemi preko stikala
a hupa ti deluje ?

oz sem boljše pogledal sliko ta rjav kabel je že pravi to je direkt masa ker gre tudi na prednjo luč ki ti verjetno deluje ?
kaj če povežeš rumeno in rjavo žico ki sta prosti na eno žarnico (tudi od števca) ta ne sveti??
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Trenutno tako deluje ja, samo je na hupi zelen in rumen kabel, problem je ker na števcu ni bilo nobenega kabla ozemljitveni kabel pa sem imel tak po kavbojsko zalepljenega z izolirtrakom na nosilec luči. Poleg oni rumeni je pa bil precvikan tak da predvidevan da se je prejšnji lastnik kaj igral z to elektriko.

Če povežem rumenega pa rjavega na števec ne deluje ker ni ozemljitve predvidevam, polj sem poizkusil zraven dat še en kabel pa ga nekam na železo dat pa je delovalo potem, samo bi rad rešil tako kot je bilo mišljeno
Odgovori