Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Zapacan dotok goriva, sito pri pipci ali na uplinjaču...
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Nova svečka, pipica in vplinjač očiščena, deloma tudi tank. Sprva sem mislil da je to problem ampak ni. Še zmerj sumim lamele, ampak preden odpiram in naročim nove, sm hotel slišat še kakšno mnenje... aja vžig je brezplatinski. motor je letnik 98.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Prej bi rekel da je vžigalna tuljava
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

void napisal/-a: Pe Sep 10, 2021 8:53 am Nova svečka, pipica in vplinjač očiščena, deloma tudi tank. Sprva sem mislil da je to problem ampak ni. Še zmerj sumim lamele, ampak preden odpiram in naročim nove, sm hotel slišat še kakšno mnenje... aja vžig je brezplatinski. motor je letnik 98.
Avspuh je čist?
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

motor ma gor cobro, dokler dela teh par min gre nenormalno. vleče ko stu mater in potem samo začne mukat ko daš gas in crkuje. čez neki časa je spet vse ok.
Deniso
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 10, 2017 10:57 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Deniso »

Zdravo

Imam eno amatersko vprašanje.

Na Colibriju mi je po parih vožnjah pobralo notranji del amortizerja. Amortizer sem razstavil in pogledal notranjost. Edino kar sem opazil je da mi manjka nekakšen O ring ki naj bi prišel na označeno pozicijo na sliki spodaj.Je to razlog da mi je pobralo amortizer ?

Hvala za odgovor :)
Priponke
AAAAA.jpg
aa.jpg
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Meni izgleda, kot da ti je cev skrivilo, potem je pa drgnila ob kovino
krevs
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jun 15, 2021 12:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a krevs »

Imam problem motor mi je deloval normalno nato pa so se začele pojavljati težave. In sicer ko sem se peljal in hotel motor spustiti na vecje obrte je kar naenkrat začel izgubljati moč ko pa sem gas odnehal in malo upočasnil je bilo spet dobro. Če sem prestavil v vošjo prestavo je bilo spet boljše dokler ni motor dosegel obratov. Ko pa ga spustim na obrate v leru pa teh težav nimam in sem dosegel veliko višje obrate kot pri vožnji. Motor je kar zelo predelan in sicer imam 42,5 elko bat dellorto 21, cilinder od bt s pobrusenimi kanali, pvl elektriko in gianneli izpuh prilagojen za na tomosa. Morda je težava v narobe nstavljenem vžigu saj sem ga nastavil sam. Če pa imate še kakšne ideje kaj bi lahko bilo prosim odgovorite.
LP, Anže
slika motorja: https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... G_0155.jpg
IMG_0155.jpg
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Kako pa si nastavil vžig,koliko predvžiga ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Falkrum38
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Če Jul 08, 2021 6:27 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Falkrum38 »

Pozdravljeni, je že kdo dal obnovit lamele sklopke na avtomatiku A35? Sem prašal Sinterja v Lj pa je cena za 6 lamel cca 100 eur(15 po komadu), kar se mi zdi ogromno. Baje daje gor karbon. Ima kdo kaksno drugo rešitev, ugodnejšo in prav tako dobro? Kitajski pluti lih ne zaupam preveč..
Odgovori