Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

preglej sredinsko gred v menjalniku
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

stasgoubar napisal/-a: To Nov 20, 2018 6:53 pm Pozdrav!
Imam en problemček z mojmu avtomatiku A3ms. Odkar sem ga dobil (rabljenega) mi je menjalnik ali "kurbel" nagajal, tko da mi ga je dobesedno metalo v ler. A ko je prišel nazaj do nizkih obratov je nekaj usekalo in je spet nazaj delal. Prej se je to redko zgodilo a z času je zdaj tako hudo da mi kar med vožnjo vn vrže. Pa tudi omeniti bi moral da če daš gas pa kurbel obrneš tako kot bi ga vžgal tudi vrže v ler zato mislim da je nekaj tam narobe. Sem pogledal sklopka je v lepem stanju tudi zobniki, olje je vse vredu, pa tudi v ler mi ga vrže vn ko zapeljem čez kako luknjo.

Hvala za pomoč! Lp Staš
To se meni naredi na starem avtomatiku predelanim z airsalom. Če nabijem gas na začetku prve brzine mi sklopka zdrsi in gre z obrati v prazno. Ko pa se obrati spustijo pa nazaj prime prva brzina. Pomoje ti sklopka zajebava.
tomosbuck
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Dec 23, 2018 4:35 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosbuck »

Zdravo, mene pa zanima ce kdo ve kje bi se dalo kupiti (nov ali rabljen) kovinski pokrov za pipico goriva za alpinota, kakrsen je na sliki. Sem pogledal na e-trgovinah z deli in ga nikjer ne najdem.
Priponke
rezervoar.PNG
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a riki »

Na sklopki nove lamele.Plošča,ki drži zatič je imela počen utor in sem jih obrnil okoli saj sta identični in prav tako menjane vzmeti.Na utorih od košare so bile rahle zajede, a sem jih na rahlo popravil spilo tako da je ok. Sklopka ne prime popolnoma nič, ne glede na to ali zategnem matico z roko kolikor morem ali pa samo na rahlo. Zdaj ne vem več, kaj naj še preverim. Mi lahko pomagate prosim?

Hvala vam
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

riki napisal/-a: Ne Dec 30, 2018 9:06 pm Na sklopki nove lamele.Plošča,ki drži zatič je imela počen utor in sem jih obrnil okoli saj sta identični in prav tako menjane vzmeti.Na utorih od košare so bile rahle zajede, a sem jih na rahlo popravil spilo tako da je ok. Sklopka ne prime popolnoma nič, ne glede na to ali zategnem matico z roko kolikor morem ali pa samo na rahlo. Zdaj ne vem več, kaj naj še preverim. Mi lahko pomagate prosim?

Hvala vam
3 lamelna ali 4 lamelna sklopka ? v kolikor ti ne prime nič in je 3 lamelna, potem nisi vredu obrnil vmesnih plat med lamelami. Ti zatič lepo sede v utre ? imaš 4 fedre ali več ? si probal tisti vijak skozi katerega je zatič in kasneje ležaj kaj na roko, ima zračnost ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
riki
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: To Dec 25, 2018 11:02 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a riki »

DaNiLo napisal/-a: Ne Dec 30, 2018 10:50 pm
riki napisal/-a: Ne Dec 30, 2018 9:06 pm Na sklopki nove lamele.Plošča,ki drži zatič je imela počen utor in sem jih obrnil okoli saj sta identični in prav tako menjane vzmeti.Na utorih od košare so bile rahle zajede, a sem jih na rahlo popravil spilo tako da je ok. Sklopka ne prime popolnoma nič, ne glede na to ali zategnem matico z roko kolikor morem ali pa samo na rahlo. Zdaj ne vem več, kaj naj še preverim. Mi lahko pomagate prosim?

Hvala vam
3 lamelna ali 4 lamelna sklopka ? v kolikor ti ne prime nič in je 3 lamelna, potem nisi vredu obrnil vmesnih plat med lamelami. Ti zatič lepo sede v utre ? imaš 4 fedre ali več ? si probal tisti vijak skozi katerega je zatič in kasneje ležaj kaj na roko, ima zračnost ?
Problem rešen.3-lamelna s 4 vzmetmi. Sklopka je bila pravilno sestavljena,a sta bila dve vzmeti močnejši in posledično je eno stran spustilo ko sem sklopko stisnil drugo pa še držalo, zato ni prijela nič. Hvala vam za pomoč
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Zdravo kolegi mopedisti isce se zadnji zobnik za tomos sm 125 in sicer cimvecji ce ima kdo kaj naj mi pise zs oz ce ve kje se da kaj dobiti :D
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Mislim da je tak zobik,
https://www.racing-planet.co.uk/sprocke ... C4pnBhJc0M
Baje je 56 najboljši za pospeške, dobiš pa tudi 68 ampak bo pomoje prekratek prenos
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Pri zobniku za sm-a pazi da naročiš pravega, ker sta na F-u in replici različna.
fakescorpio
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jan 05, 2019 10:56 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a fakescorpio »

Živjo doma imam malaguti xsm50 original le odblokiran in sem original avspuh zamenav z športnim. Prej je motor delau normalno u vsak hrib je šou u 6 prestavi sedaj pa sploh nima taprave moči in me zanima če mi lahko kdo kako pomaga :)

lp.
Odgovori