Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

klemzi3 napisal/-a: Sr Avg 11, 2021 11:12 pm
probej s svečko toplejše vrednosti, pa k smo že pr svečkah od česa je odvisna količina porabe el toka pri svečki
Mislim da ima svečka tako malo porabo toka, glede na veliko napetost da ni veliko razlik... Verjetno glede na mešanico bencin-zrak še bolj pa razdalja med kontakti
APN4M 83'
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Po koliko zob original imata sprednji in zadnji verižnik pri T 15 SLC? LP
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

andraz1002 napisal/-a: So Avg 14, 2021 3:25 pm Po koliko zob original imata sprednji in zadnji verižnik pri T 15 SLC? LP
13 - 32 zob in 17 colsko kolo po katalogu
https://agmoto.hr/wp-content/uploads/20 ... 15-SLC.pdf
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

dellorto 19 org, deluje samo pod prostim tekom, ce mu navijes gas se ne odziva oz ga zamori, razen ce res pocasi dodajas pol pride v obrate.. Diza 82, kar naenkrat se je pojavilo to, spucal, prepihal vse. Je imel kdo tak primer? Menjal dizo, ampak je enako. Z bingom moped deluje normalno. BT masina.
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a NejcG »

dox napisal/-a: Sr Avg 18, 2021 10:28 am dellorto 19 org, deluje samo pod prostim tekom, ce mu navijes gas se ne odziva oz ga zamori, razen ce res pocasi dodajas pol pride v obrate.. Diza 82, kar naenkrat se je pojavilo to, spucal, prepihal vse. Je imel kdo tak primer? Menjal dizo, ampak je enako. Z bingom moped deluje normalno. BT masina.
Prevelika stranska diza. Imel isti problem.
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

Menjo sem izpuh ki je narejen po meri, prej je bil lipnik pa je delal bp. Samo da bi zdaj to tako morilo, ker z bingom gre moped zelo dobro..
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Berty napisal/-a: Pe Avg 13, 2021 12:00 pm
Aljaž555 napisal/-a: Po Avg 09, 2021 6:17 pm Fntje imamo koga, ki je že kupil te nove srbske izpuhe z protikonusom...kakšna je postavitev konusa v izpuhu in kakšne so mere konusa. Baje ga ni možno premikat po izpuhu pa me zanima če so vsaj SLC mere kopirali ali je kar na blef zabit v izpuh z naključnimi merami.
Ja, sem kupil od 15SL in je na enakih merah kot pri originalu, je pa privarjen na straneh znotraj da ga nemoreš premikati, prav tako dušilec s konca... Edino fi pri izpuhu je 28, nevem če je to isto?
Dobro potem se ga bo pa probalo pa da vidimo :D Če je izpuh za APN z konusom je vrjetno fi 24 namesto 28 kot imajo sl/slc ipd.
emilo
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 28, 2011 12:35 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a emilo »

Za APN 4 bi rabil nov sedež. V starem je očitno preperela pena in je zelo neudoben. Zanima me če je kateri sedež od drugih modelov kaj bolj udoben? Na oko zgleda ta model bolj udoben https://www.frcomoto.si/si/sedezi/3530- ... lpino.html
Ali pa kakšen sedež od 15? Vem da bom sedež najbrž moral predelati, da bo sedel v ležišče na APN 4 to ni problem...
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aljaž555 napisal/-a: Če Avg 19, 2021 11:37 am Dobro potem se ga bo pa probalo pa da vidimo :D Če je izpuh za APN z konusom je vrjetno fi 24 namesto 28 kot imajo sl/slc ipd.
Ne, izpuh je za 15SL, jaz sem samo popravil naklon prirobnice ( zarezal s kotno rezilko in zavaril nazaj da je pašalo ). Fi je 27-28 na prirobnici, tudi luknje za vijake so malo bolj narazen in sem moral vzdolžno jih pobrusiti z biaxom. :?
APN4M 83'
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

je mogoce da bi zaradi izpuha uplinjac oz motor tako zalivalo da bi deloval samo na prostem teku? Imel sem lipnika, gor dellorto 19 z dizo 82 original filter od btja. Moped je deloval z nizkih lepo pa tudi deloval je vredu. Zdaj sem dal gor izpuh po meri in moped ni sel vec v obrate, na visokih je trokiral, res sem moral dat zelo pocasi gas da je sploh prisel do obratov.. vceraj sem dal gor bing 18 z original dizami, ki je prej deloval, sem nastavil zrak, se peljem 50m in moped ugasne. deluje za sekundo in ugasne.. je mogoce kaksen semering ali kaj podobnega ker se je pojavil iz masine piskajoc zvok..
Odgovori