Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

urospremrl napisal/-a: To Jul 27, 2021 5:21 pm Lotil se bom obnove masine apn6 pa me zanima ce mi lahko kdo poda mere lezajev ter semernigov hvala lp.
Imaš v tehničnem arhivu tukaj na forumu
emilo
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 28, 2011 12:35 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a emilo »

Na APN 4 imam brezzični kolesarski števec Sigma. Nekaj mesecev je deloval normalno, sedaj pa v srednjih obratih ne deluje več (pri nizkih in visokih dela normalno). Probal sem zamenjati baterijo, podložiti baterijo, prestavljal razmik med magnetom... Nič ne pomaga. Probal sem celo z nekoliko starejšim števcem iz kolesa a se obnaša enako. A ima kdo kakšno idejo kako odpraviti napako?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Si probal drug magnetek?
emilo
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 28, 2011 12:35 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a emilo »

Ja...
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Če je nedelovanje odvisno od obratov in ne od hitrosti verjetno vžig povzroča motnje. Probaj s kapico ali pa s svečko z uporom.
emilo
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 28, 2011 12:35 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a emilo »

Očitno je problem v prižganih lučeh. Ko jih izklopim dela normalno pri prižganih pa samo v nizkih in visokih obratih. Zdaj pa ne vem a mi to kje prebija elektrika ali pač samo moti bližina električnega toka?
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Tudi po kablih za razsvetljavo se motnje uspešno širijo. S kakšnim poceni digitalnim univerzalnim inštrumentom se še napetosti v luči ne da izmerit, ker je toliko motenj.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Pozdravljeni,
dobil sem alpino cilinder, ki ima kar konkretno zapacane kanale. Zanima me, s čim očistiti to umazanijo oz. ostanke saj.
Prosim za konkretne predloge in rešitve.
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

Pozdravljeni,
imam tomos colibri 14v, pa imam na njemu bing 13 in nekaj nedela dobro saj ko grem po klancu navzdol ne glede na to ali ga tiščim na polno ali ne, ko se ustavim mi ponavadi moped crkne in ne vžge in ne vžge. Takrat vzamem svečko vn in je čisto suha. Isto se mi dogaja po ravnini če ne tiščim gasa do konca, dočim pa ko grem v klanc na gor ko imam gas dokonca pa tega ne naredi. Opazil se tudi da ko moped nagnem v levo ga zalije, ko pa moped nagnem v desno mu pa začne zmankovati bencina in crkne. Nato ga spet lahko kurblam 10minut da vžge. Mogoče kdo ve kaj je fora tega? Trenutno imam nastavljivo šobo, ampak s šobo 70 je delal isto, s šobo 64 pa ni dobil zadosti bencina, iglo imam na tretji stopnji, če jo spistim ni nič boljše.
Študiram pa da bi šel na dellorto 16/16 in če paše pod okvir ali ga je treba speljati izven okvirja.
Lp Klemen
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Pozdravljeni,

koliko je pravilni predvžig za A3? nekje se pojavlja 1.5mm, drugje pa 1.8mm-2mm?
Odgovori