Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tomosakija napisal/-a: Če Feb 25, 2021 3:25 pm Imam sledeč problem pri APN 4 frgazer Bing 12 in sicer iz frgazerja mi teče bencin in to ne čez pokrov ampak nekje spodaj, tudi nisem opazil da bi iz one medeninaste cevke. Razmišljam da bi kupil drugi frgazer, ker sem že marsikaj probal pa ni delalo, sumim da bi bla kje kaka razpoka? Zanima me pa še če bi Dellorto 12 frgazer pasal gor in kake modifikacije je bi ble potrebne v primeru da ne paše direkt?
Modifikacije okvirja so potrebne al pa stransko koleno.
jjrepar
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 27, 2020 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jjrepar »

zivjo
mene zanima kdaj je zaug na delortu phva 17.5 takrat ko je batek gor ali ko je spodaj
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jjrepar napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 1:00 pm zivjo
mene zanima kdaj je zaug na delortu phva 17.5 takrat ko je batek gor ali ko je spodaj
Ko je gor.
jjrepar
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 27, 2020 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jjrepar »

automatic_7 napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 1:49 pm
jjrepar napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 1:00 pm zivjo
mene zanima kdaj je zaug na delortu phva 17.5 takrat ko je batek gor ali ko je spodaj
Ko je gor.
sepravi ko je zaug dobi vec zraka ker ko je batek spodaj se zapre lukna skozi katero vlece zrak ko je pa gor je pa ta lukna odprta
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jjrepar napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 4:11 pm
automatic_7 napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 1:49 pm
jjrepar napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 1:00 pm zivjo
mene zanima kdaj je zaug na delortu phva 17.5 takrat ko je batek gor ali ko je spodaj
Ko je gor.
sepravi ko je zaug dobi vec zraka ker ko je batek spodaj se zapre lukna skozi katero vlece zrak ko je pa gor je pa ta lukna odprta
Ne ko je zaug dobi več goriva, ko je batek dol zapre zaug dizo ki je večja od glavne. In ta diza je v tistem kanalu katerega tudi odpreš s tem ko daš zaug.

Uplinjači ki nimajo zaug dize (npr dellorto SHA) pa imajo zadej loputko s katero zmanjšaš količino zraka.
jjrepar
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 27, 2020 9:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jjrepar »

automatic_7 napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 4:39 pm
jjrepar napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 4:11 pm
automatic_7 napisal/-a: Pe Feb 26, 2021 1:49 pm

Ko je gor.
sepravi ko je zaug dobi vec zraka ker ko je batek spodaj se zapre lukna skozi katero vlece zrak ko je pa gor je pa ta lukna odprta
Ne ko je zaug dobi več goriva, ko je batek dol zapre zaug dizo ki je večja od glavne. In ta diza je v tistem kanalu katerega tudi odpreš s tem ko daš zaug.

Uplinjači ki nimajo zaug dize (npr dellorto SHA) pa imajo zadej loputko s katero zmanjšaš količino zraka.
hvala zdej razumem
void
zobnik
Prispevkov: 168
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Rad bi pobarval cilinder, katera barva je primerna? Dal sem speskali črni a35 cilinder in glavo in bi jih rad pobarval nazaj na približno orginal odtenek in vrsto barve.
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Pozdravljeni mene pa zanima mam 14tls na začetku ko sem ga kupil je menjalnik laufal uredu, zadnje čase pa se pod niskimi obrati oz. Štantagos sploh ne prešalta v ler ali pa npr. Iz 4. V 3.jo brzino samo ko je ugasnjen motor pa menjalnik laufa normalno. Sklopka je bila pa obnovljena in dodana sta bila še 2 fedra.

L.P
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Poskusi zategniti matico sklopke za 1/4 obrata. Če se je sklopka obrabila ti na mestu ne bo prešaltalo v ler
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

TilenXp napisal/-a: Če Mar 04, 2021 9:58 pm Poskusi zategniti matico sklopke za 1/4 obrata. Če se je sklopka obrabila ti na mestu ne bo prešaltalo v ler

Hvala bom poizkusil
Odgovori