Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

pozdravljeni, imam se eno vprasanje, mam 2 sklopki apn, pa moram sestaviti eno dobro, in me zanima kako bi probal katera ima boljše vzmeti, sklopk pa ne morem vmontirati v moped in probat, ker je ena nekaj poškodovana pri lamelah in nimam je kje probati kako dela v mopedu
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

klemzi3 napisal/-a: Če Feb 11, 2021 10:28 am pozdravljeni, imam se eno vprasanje, mam 2 sklopki apn, pa moram sestaviti eno dobro, in me zanima kako bi probal katera ima boljše vzmeti, sklopk pa ne morem vmontirati v moped in probat, ker je ena nekaj poškodovana pri lamelah in nimam je kje probati kako dela v mopedu
Vzmeti so verjetni iste, vseeno pa poglej če so res iste dolžine. Če ne potem uporabi daljše. Če so samo lamele poškodovane jih samo menjaj.
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

ima mogoce kdo na btju slc izpuh? zanima me primerjava proti lipniku .. boljse slc ali lipnik?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

dox napisal/-a: To Feb 16, 2021 7:42 pm ima mogoce kdo na btju slc izpuh? zanima me primerjava proti lipniku .. boljse slc ali lipnik?
V mojem primeru je šel z rahlo predelanim BT lipnikom boljše kot z SLC original izpuhom. SLC deluje lepše z nižjih obratov.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

Zdravo!
Mene zanima koliko so dolge vzmeti za vilce original apn6? Imam doma ene 250mm dolge samo mislim da so te za apn6s?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Pozdrav, fantje kakšen material priporočate za izdelavo osovine kolesa ? Bo navadna jeklena palica zadoščevala ali kaj boljšega iz česa so navadno narejene ?

Lp
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Če ne boš imel cinkano, ti bo rjavelo. Inox, pa navoj podmaži, ker inox rad zagrabi.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

matijag
vplinjač
Re: Razna vprašanja (delavnica)
Odgovor To Feb 23, 2021 6:10 pm

Če ne boš imel cinkano, ti bo rjavelo. Inox, pa navoj podmaži, ker inox rad zagrabi
Sem ze razmišljal da bi vzel kar inox palico samo rabim itak izdelat še nekaj puš in drugih zadev po mopedu tako da bi itak vse skupaj dal cinkat. Inox palice nimam mi jih pa nekaj navadnih železnih leži doma pa sem mislil iz tega naredit če je že pri roki samo nevem zaradi mehanskih lastnosti bi bilo kakšno poboljšano jeklo bolj primerno ?
void
zobnik
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Avg 02, 2020 10:36 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a void »

Eno hitro vprašanje, kupil sem dva kompleta CKR ojnic, pri enem sem dobil zdravn dve podloške, pri drugem pa jih ni. Je to ok? Ali A3 glavne gredi rabijo tiste dodatne dve podloške?
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Imam sledeč problem pri APN 4 frgazer Bing 12 in sicer iz frgazerja mi teče bencin in to ne čez pokrov ampak nekje spodaj, tudi nisem opazil da bi iz one medeninaste cevke. Razmišljam da bi kupil drugi frgazer, ker sem že marsikaj probal pa ni delalo, sumim da bi bla kje kaka razpoka? Zanima me pa še če bi Dellorto 12 frgazer pasal gor in kake modifikacije je bi ble potrebne v primeru da ne paše direkt?
Odgovori