Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
carbon
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: To Mar 12, 2019 10:07 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a carbon »

Ali je kdo poskusil zamenjati samo tuljavo razsvetljave iz 6V na 12V, z dodanim regulatorjem,menjava žarnic na 12V, brez menjave magneta? Sam po sebi se mi magnet ne zdi drugačen - 6 ali 12V, platinski. Vžig bi ostal isti, je ok, rad pa bi boljšo osvetlitev. Dostikrat se vozim ponoči in če sem izven javne rasvetljave je luč prešibka.
carbon
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: To Mar 12, 2019 10:07 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a carbon »

Dodam še,da gre za apn4, črn magnet.
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

probi na 6v komplet štrom dt 12v žarnce, tko sm js probu na automaticu pa je bol svetil kot s 6v žarnicam, sam ker sm meu pa ze kuplen 12v 50w štrom sem ga pol zamenu sam tut to ni svetil neki ful... dele sm pa kupu v velotu, mam pa na tomos 14v 1972 bel magnet iskra 6v komplet štrom tut 12v žarnce pa svetjo glih tm nek k 6v, bl švoh mi svetjo luči bom najbrž mogu kej zamenat nevem, razmišlam da bi dau gor eno led baterijsko svetilko pa je problem rešen
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Na 6v ti bo 12v žarnica slabo svetila.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

carbon napisal/-a: So Feb 06, 2021 10:36 pm Ali je kdo poskusil zamenjati samo tuljavo razsvetljave iz 6V na 12V, z dodanim regulatorjem,menjava žarnic na 12V, brez menjave magneta? Sam po sebi se mi magnet ne zdi drugačen - 6 ali 12V, platinski. Vžig bi ostal isti, je ok, rad pa bi boljšo osvetlitev. Dostikrat se vozim ponoči in če sem izven javne rasvetljave je luč prešibka.
Magneti so švohnejši in ne bo svetlo veliko boljše. 12V magneta pa ne smeš dat ker ti skuri notranjo 6V tuljavo za iskro.

Poti okoli ni, zamenjaj komplet vžig za 12V, ali pa pusti na miru.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
carbon
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: To Mar 12, 2019 10:07 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a carbon »

filius napisal/-a: Ne Feb 07, 2021 1:27 pm
carbon napisal/-a: So Feb 06, 2021 10:36 pm Ali je kdo poskusil zamenjati samo tuljavo razsvetljave iz 6V na 12V, z dodanim regulatorjem,menjava žarnic na 12V, brez menjave magneta? Sam po sebi se mi magnet ne zdi drugačen - 6 ali 12V, platinski. Vžig bi ostal isti, je ok, rad pa bi boljšo osvetlitev. Dostikrat se vozim ponoči in če sem izven javne rasvetljave je luč prešibka.
Magneti so švohnejši in ne bo svetlo veliko boljše. 12V magneta pa ne smeš dat ker ti skuri notranjo 6V tuljavo za iskro.

Poti okoli ni, zamenjaj komplet vžig za 12V, ali pa pusti na miru.
V resnici je logično, kot pišeš, če so magneti švohnejši. Generator tvorita tuljava in magnet, z enakim pretokom magnetnega polja ( vloženo enako dela ) ne moreš dobiti večje moči.
Hval za odgovore!
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

pozdravljeni, mene pa zanima kako bi popravil navoj v glavi za svečko, menda obstajajo neki navojni vložki, vendar so železni glava pa je aluminijasta in bi se znalo zgoditi da bi puščalo zaradi raztezkov pri segrevanju, ali se mi bolj splača kupiti novo glavo, in kakšne so kaj kvalitete novih iz obnovi.si
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Za katero glavo se gre? ponavadi je bolje kupiti original rabljeno. Je cenejše in bolj kvalitetno...
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

apn
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

klemzi3 napisal/-a: To Feb 09, 2021 6:12 pmapn
Škoda truda, za cca 10 € dobiš novo glavo, al pa če ti nekdo proda dobro, rabljeno za manj denarja
Odgovori