Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Že kvaliteta izdelave kitajskih diz je taka, da bog pomagaj. Slabo raziglene, vse nekaj postrani... Vglavnem, prisegam na original.
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

fantje sem nabavil original 19ko dellorta, sicer je bil misljen kit za mallosi komplet z zejlo za zaug in prirobnico, ampak je bla dobra cena in sem ga vzel.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

dox napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 6:47 pm fantje sem nabavil original 19ko dellorta, sicer je bil misljen kit za mallosi komplet z zejlo za zaug in prirobnico, ampak je bla dobra cena in sem ga vzel.
Kolko si dal?
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

65e zapakiran, nov. mislim da je kar vredu cena
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

dox napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 10:38 pm 65e zapakiran, nov. mislim da je kar vredu cena
To je zastonj, taki neki razni malossijevi kiti pridejo krepko čez sto evrov, sicer še sam nevem zakaj. Si prepričan, da imaš to original dellorto? Kje si kupil, če ni skrivnost?
dox
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 5:26 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a dox »

prlek napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 11:24 pm
dox napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 10:38 pm 65e zapakiran, nov. mislim da je kar vredu cena
To je zastonj, taki neki razni malossijevi kiti pridejo krepko čez sto evrov, sicer še sam nevem zakaj. Si prepričan, da imaš to original dellorto? Kje si kupil, če ni skrivnost?
SlikaSlika
Našel sem na fbji... je nekdo prodajal
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Jaz sem dal pred 8.leti 75€ za nov dellorto 19 v trgovini v Italiji
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Če Sep 10, 2020 8:11 am Jaz sem dal pred 8.leti 75€ za nov dellorto 19 v trgovini v Italiji
Ti dellortoji so z leti postali dražji kolikor gledam cene.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

prlek napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 2:57 pm
hojnikb napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 2:40 pm
zankrzan napisal/-a: To Sep 08, 2020 8:14 pm

Če si pameten, potem si raje kupi original, je kvaliteta izdelave precej boljša. Tudi dize in ostali drobni material je najbolje uporabljat original dellorto.
Dize nimajo veze. Dokler stima velikost, je to to.
Okoli replik je pa treba sam pazit, da se dobro zatesni plovcek. Ostalo je kul. Vsaj kar se tice SHA varjant. Verjetno je z ostalimi podobno; ni to neka strasno kompleksna stvar, da jo kitajc nebi znal dobro skopirat.
A res? Dize nimajo veze? Se kitajci tako ukvarjajo z venturijem v vplinjaču in merami največ v stotinki na vseh mogočih mestih, še posebno na dizah kjer se štejejo stotinke? Z vsem kar si napisal si brcnil v temo. Nimaš o vplinjačih veliko pojma.
Stotinke na SHA vplinjacu nimajo nobene veze, ko se pogovarjamo o stock motorju. Dize kupis komplet in ce diza 55 ni diza 55, pac poskusis z drugo. Za stock motorje kaksna stotinka v velikosti dize nebo igrala velike vloge.

Ce pa delas to profesionalni dirkalni build, pa itk nebos uporabljal kitajskih diz in frgazerjov, ker je to se najcenejsa stvar pr vsej zadevi, tut ce kupujes original.
Ta forum je ocitno res obseden z dirkalnimi zadevami, da more bit vse original, da bi pa sprobal kaksno stvar izven tega pa ne. Ker je kitajsko, more bit zanic, zato ker je sosed v gostilni tako reku.

Btw, furam ze 3 sezono SHA14 na predelani apnki in se vedno dela tako kot mora. Pa je stal vsega 13€.
In predn me sezgete na grmadi. Gor je bil tud original SHA16/16, ampak zarad kanalov in kolena ni prinesel nekih izboljsav, zato je sel na drug projekt. Da se slucajno kdo nebo uzigal.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

automatic_7 napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 2:54 pm
hojnikb napisal/-a: Sr Sep 09, 2020 2:40 pm
zankrzan napisal/-a: To Sep 08, 2020 8:14 pm

Če si pameten, potem si raje kupi original, je kvaliteta izdelave precej boljša. Tudi dize in ostali drobni material je najbolje uporabljat original dellorto.
Dize nimajo veze. Dokler stima velikost, je to to.
Okoli replik je pa treba sam pazit, da se dobro zatesni plovcek. Ostalo je kul. Vsaj kar se tice SHA varjant. Verjetno je z ostalimi podobno; ni to neka strasno kompleksna stvar, da jo kitajc nebi znal dobro skopirat.
To se nebi strinjal, SHA je preprost za skopirat. PHBG pa že ni tako preprost (igla, nastavitev razmerja prostega teka, zaug preko svoje dize)
Tudi dize kitajske so uprašljivih velikosti.
Sj nikogar ne ustavlja nic, da kupi original. Ampak kr tako vrzit ponaredek v kos, zato ker je pac 15% cene original, je pa mal neumno. Ze zaradi tega, ker je tako pocen, nic ne zgubis, ce stvar ne funkcionira optimalno. Vedno lahko kupis original in to 20€ kopijo obrzis za rezervo ali parts bin. Bolje to kot nic :)
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Odgovori