Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Meni se vrti na 11-12., tankam pa isti bencin v avtomatika
apn4npa
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Sep 05, 2020 4:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4npa »

Pozdravljeni.
Bom vprašal kar tule. Imam APN4, uplinjač Bing 12, 6v original elektriko. Ker mi je star uplinjač zalival cilinder kljub raznim nastavitvam (diza, spodnja šoba, igla, filter, menjava dihtung...), sem ze odločil, da ga zamenjam z novim (ni original, je kopija).
Vse lepo, motor kresne v prvo, prosti tek nastavljen, lepo teče, svečka je siva do rjava (prej mokra, črna), izpuh je sedaj čistejši (prej črn in je kadil). Imam dizo 50 (po nekih informacijah naj bi bila to original velikost, popravite me, če se motim), igla na poziciji 2/4 (gledano od spodaj gor), svečka Bosna F80, sveža mešanica 3-3.5%. Vendar, ob 25-50% plina motor zamuka ("mooo..."), od 50% plina dalje pa se lepo zavrti, ne trokira in doseže obrate. Poskušal sem vse možne variante, večja diza, premikanje igle gor/dol, vendar je rezultat enak. Ostane mi samo še, da preverim nastavitev predvžiga, če je tukaj problem.
Ima kdo mogoče podobne izkušnje oz. nasvet, kaj bi človek še lahko preveril? :) Hvala in lp.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

apn4npa napisal/-a: So Sep 05, 2020 4:48 pm Pozdravljeni.
Bom vprašal kar tule. Imam APN4, uplinjač Bing 12, 6v original elektriko. Ker mi je star uplinjač zalival cilinder kljub raznim nastavitvam (diza, spodnja šoba, igla, filter, menjava dihtung...), sem ze odločil, da ga zamenjam z novim (ni original, je kopija).
Vse lepo, motor kresne v prvo, prosti tek nastavljen, lepo teče, svečka je siva do rjava (prej mokra, črna), izpuh je sedaj čistejši (prej črn in je kadil). Imam dizo 50 (po nekih informacijah naj bi bila to original velikost, popravite me, če se motim), igla na poziciji 2/4 (gledano od spodaj gor), svečka Bosna F80, sveža mešanica 3-3.5%. Vendar, ob 25-50% plina motor zamuka ("mooo..."), od 50% plina dalje pa se lepo zavrti, ne trokira in doseže obrate. Poskušal sem vse možne variante, večja diza, premikanje igle gor/dol, vendar je rezultat enak. Ostane mi samo še, da preverim nastavitev predvžiga, če je tukaj problem.
Ima kdo mogoče podobne izkušnje oz. nasvet, kaj bi človek še lahko preveril? :) Hvala in lp.
Temu pa se reče kopija.
Če ni uspelo z iglo pa poskusi z drsnikom. Igra podobno vlogo kot igla v srednjem plinu. Daj notri original drsnik.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a A5f »

Te ponaredke je res včasih nemogoče nastavit. Iglo si poskusil premakniti? (dvigniti) diza se mi zdi tudi mala...
apn4npa
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: So Sep 05, 2020 4:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4npa »

Ja, ravno zato sem napisal kopija, ker sem ponekod zasledil, da znajo biti problem. Ampak, ker sem dobil za smešen denar, sem rekel, da bom poskusil. Zdaj vem, zakaj je bil tako poceni :) Pa tip je rekel, da je edina kopija, ki "deluje" :D

Res je, da je bila v originalnemu 60 diza. Ker mi je zalival, sem kupil 50, ker sem menil, da je bila prevelika.
Iglo sem poskusil nastavljat gor/dol, pa ni bilo bistvene razlike.

Razmišljam dvoje - preveriti predvžig (motor sem kupil obnovljen in zelo velika verjetnost, da se bivšemu lastniku ni dalo preveč ukvarjati s tem...), platine in pa zamenjava z originalnim Bing 12 (obnovljenim delujočim ali pa novim).

@prlek: bom sicer poskusil z originalnim drsnikom, čeprav je videti spodaj že kar zdelan. Mogoče potem še 60 diza...

Hvala.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

So tudi kopije diz lahko problematične. Na original bingu smo morali dize iz velota stružit(glavo "vijaka") ker nekatere niso prišle do konca in tesnile prav. Na koncu mislim da je najlepše delal z original dizo ki je tako zdrsana na vrhu da niti številke ni videt :D
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Platišče od starejšega tipa flexerja je bilo na novejšem flexerju in bi ga dal na starejšega a je preširoko za v vilice, pri vijakih. Ali se označen del na sliki, odstrani/doda glede na tip vilic?
felga 1.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ja če se ne motim je tisto distančnik ki se ga da odstranit.
Odšraufaj zobnik dol in boš videl.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

andraz1002 napisal/-a: Ne Sep 06, 2020 12:14 pm Platišče od starejšega tipa flexerja je bilo na novejšem flexerju in bi ga dal na starejšega a je preširoko za v vilice, pri vijakih. Ali se označen del na sliki, odstrani/doda glede na tip vilic? felga 1.jpg
Kako hudo je dol vzet par vijakov in pogledat... Raje vzemimo fon v roke :roll:
mkosir
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Avg 10, 2018 12:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mkosir »

mkosir napisal/-a: Sr Avg 19, 2020 9:37 pm Kurbl gre v prazno na Hip Hopu. Predlogi?
Problem najden. Košara sklopke je spustila dušo in se vrtela v prazno.
Sem zamenjal košaro z novo iz Ekoteha-le ta je z zadnje strani ojačana-zavarjena.
Sedaj me pa ta ptoblem iz videa muči. Ko sem se na kratko zapeljal je vse dolovalo kot bi moralo edino na mestu težko najdem prestavo.
Je potrebno samo nastaviti sklopko ali je kaj drugega.
Motor je na novo obnovljen. Med vožnjo lepo šalta.

https://vimeo.com/search?q=Tomos%20sklopka

Hvala za pomoč
Odgovori