Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Na tisto moje vprašanje o "kurjenju svečk" , sem "pregledal" internet in je najverjetneje, da mi crkava elektrika (to do sedaj še nisem doživel, elektrika je delala ali pa ne, ne pa nekaj vmes) .
Kaj se torej danes splača kupiti za vžig pri 6V17W elektriki pa da ni dražje od mopeda?
lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

franc napisal/-a: To Jul 14, 2020 9:10 am Moped Apn4 letnik 1981 (42 l, bing 13, diza 70) mi "kuri svečke" . Ker se bolj malo vozim me niti ni preveč motilo, ampak sedaj jo "skuri" v pol ure. Svečka je NGK B8HS in z njimi je delalo bp, potem pa je začel brez nekega očitnega razloga "kurit" svečke. Ima kaj smisla, da probam "toplejšo" npr B6HS ? Ali je lahko problem v kondenzatorju (vžigu) ?
Svečka je, ko "crkne" črna, zamaščena in prebija na maso (logična poteza bi bila, da menjam dizo, samo ne razumem zakaj kar naenkrat dobiva preveč goriva, če je prej nekaj let delalo bp) .
Elektrika je "kitajska" Yong (nekaj) .
Moped brez problemov vžiga in dela (sicer malenkost slabše) na eno staro svečko iz kosilnice (ki ima prekratek navoj) toplotno vrednost le te pa še ugotavljam.
Če ima kdo kakšno idejo.
lp
Svečke ti crkujejo zaradi zamaščenosti. Elektroda je mastna in zaradi tega začne prebijat. Isto se je meni dogajalo rado na ngk svečkah. Sem jih precej menjal dokler nisem dobro nastavil vplinjača tako, da nisem mel popolnoma mastne svečke. Sedaj mi zelo dolgo drži. Odpravi premastno zmes, tudi če maš prehladno svečko za tvoj motor bo pomagalo toplejša. Ngk b8 je nekje rang bosna f100, daj nkg b7.
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Breznik Jr. napisal/-a: To Jul 14, 2020 11:32 am Imam problem: na apn6s 1989 sem ravno dal nazaj gor mašino, ki je nisem odpiral samo bloke sem spucal, prej je delala tip top. Lih sem vse sestavil, ampak ga nemorm vžgat. Ko dam mal gasa zraven vžge za eno sekundo, ampak mu pol zmanjka moči in ugasne. Kaj je narobe a mogoče kdo ve? Sem mogoče ferg narobe sestavu? Kaj nej naredim? Prosim za čimprejšni odgovor, hvala lepa lp klemen
ferg sem preveril, je pravilno sestavljen, kaj nej naredim????
TomosPower
Enej humar
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: So Mar 07, 2020 11:43 am
Kraj: Stična

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Enej humar »

Ali bo 5w40 uredu olje za atxov menjalnik.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

franc napisal/-a: To Jul 14, 2020 2:40 pm Na tisto moje vprašanje o "kurjenju svečk" , sem "pregledal" internet in je najverjetneje, da mi crkava elektrika (to do sedaj še nisem doživel, elektrika je delala ali pa ne, ne pa nekaj vmes) .
Kaj se torej danes splača kupiti za vžig pri 6V17W elektriki pa da ni dražje od mopeda?
lp
https://www.bolha.com/elektrika-deli-za ... as-4225415 ;)
Enej humar napisal/-a: To Jul 14, 2020 4:53 pm Ali bo 5w40 uredu olje za atxov menjalnik.
bo ampak jaz raje dam olje za menjalnike(10w30 gearbox oil) , ker z motornim mi je začela sklopka drset.
Dobro se je obneslo meni tudi olje SAE30 za kosilnice (ker nima tolko dodatkov kot sodobna motorna olja).

Kot bi rekli nekateri, dela tudi če daš olivno olje. :mrgreen:
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ali kdo ve, kako mora biti obrnjena šoba, tisti poševno prirezan del, ki štrli v venturi?
Encarwi, avtomatic.
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

Enej humar napisal/-a: To Jul 14, 2020 4:53 pm Ali bo 5w40 uredu olje za atxov menjalnik.
js sm dau v 14v repsol moto sintetico 10w40, prou olje za motorna kolesa ker je neki bolsi kao zarad kuplnge
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

klemzi3 napisal/-a: To Jul 14, 2020 9:46 pm
Enej humar napisal/-a: To Jul 14, 2020 4:53 pm Ali bo 5w40 uredu olje za atxov menjalnik.
js sm dau v 14v repsol moto sintetico 10w40, prou olje za motorna kolesa ker je neki bolsi kao zarad kuplnge
To je recimo namensko olje za motorje z mokro sklopko. Z motul transoil nimaš kaj zgrešit.
Priponke
1650601.jpg
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

A kdo mogoce ve zakaj mi motor enkrat normalno vzge, pol pa brez da bi se ga sploh dotikal cez 2 uri ne vzge? Gre se za apn6 1989 letnik. Ali je mozno da mam tok nizek standgas, ker pod gasom mi vzge, pol k pa spustim gas mi pa ugasne ker mu zmanjka moči. A ki lahko se kdo pove kje se na bingu štela štangas? Hvala lepa za odgovore lp klemen
TomosPower
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Vijak s fedrom levo spodaj...
Odgovori