Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Še eno vprašanje- na avtomatiku A3 menjam semeringa na glavni gredi. Pri magnetu ni problem, pri sklopki pa sem moral malo izvleči os, na kateri sta dva zobnika, da sem lahko odstranil semering in to bom moral storiti tudi, ko bom vstavljal novega. Povleči jo je treba cca 2cm iz ležaja na drugi strani, ki pa ni vidna in se bojim, da ni tam na osi kake podložke, ki bi mi pri tem lahko padla v motor?
LPR
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ro-bi napisal/-a: Po Jul 13, 2020 7:43 pm Še eno vprašanje- na avtomatiku A3 menjam semeringa na glavni gredi. Pri magnetu ni problem, pri sklopki pa sem moral malo izvleči os, na kateri sta dva zobnika, da sem lahko odstranil semering in to bom moral storiti tudi, ko bom vstavljal novega. Povleči jo je treba cca 2cm iz ležaja na drugi strani, ki pa ni vidna in se bojim, da ni tam na osi kake podložke, ki bi mi pri tem lahko padla v motor?
LPR
komplet potegni ven gred z dvema zobnikoma, hkrati pa gre tudi gred od kurbla.
podložke so original samo na zunanji strani torej pri pokrovu menjalnika, razen gred od kurbla ima eno podložko na notranji strani.
mkosir
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Avg 10, 2018 12:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mkosir »

Zakaj mi zaliva airbox na Hip Hop ? Vse original.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Super!
Hvala ti :)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mkosir napisal/-a: Po Jul 13, 2020 8:59 pm Zakaj mi zaliva airbox na Hip Hop ? Vse original.
zaug se izključi ko se motor zagreje?
koliko ima prevoženih km?
mkosir
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Pe Avg 10, 2018 12:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a mkosir »

automatic_7 napisal/-a: Po Jul 13, 2020 9:23 pm
mkosir napisal/-a: Po Jul 13, 2020 8:59 pm Zakaj mi zaliva airbox na Hip Hop ? Vse original.
zaug se izključi ko se motor zagreje?
koliko ima prevoženih km?
Zaug je ročni. Guma je nova, kupljena v motos.
Mašina generalno obnovljena.
Igla je na sredini.
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

Moped Apn4 letnik 1981 (42 l, bing 13, diza 70) mi "kuri svečke" . Ker se bolj malo vozim me niti ni preveč motilo, ampak sedaj jo "skuri" v pol ure. Svečka je NGK B8HS in z njimi je delalo bp, potem pa je začel brez nekega očitnega razloga "kurit" svečke. Ima kaj smisla, da probam "toplejšo" npr B6HS ? Ali je lahko problem v kondenzatorju (vžigu) ?
Svečka je, ko "crkne" črna, zamaščena in prebija na maso (logična poteza bi bila, da menjam dizo, samo ne razumem zakaj kar naenkrat dobiva preveč goriva, če je prej nekaj let delalo bp) .
Elektrika je "kitajska" Yong (nekaj) .
Moped brez problemov vžiga in dela (sicer malenkost slabše) na eno staro svečko iz kosilnice (ki ima prekratek navoj) toplotno vrednost le te pa še ugotavljam.
Če ima kdo kakšno idejo.
lp
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Imam problem: na apn6s 1989 sem ravno dal nazaj gor mašino, ki je nisem odpiral samo bloke sem spucal, prej je delala tip top. Lih sem vse sestavil, ampak ga nemorm vžgat. Ko dam mal gasa zraven vžge za eno sekundo, ampak mu pol zmanjka moči in ugasne. Kaj je narobe a mogoče kdo ve? Sem mogoče ferg narobe sestavu? Kaj nej naredim? Prosim za čimprejšni odgovor, hvala lepa lp klemen
TomosPower
miller31
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Sep 01, 2015 9:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a miller31 »

Ali kdo ve kje bi dobil tako vzmet

Tomos šifra 222 582

http://www.stevesmoped.com/testpage/?ca ... 20Magwheel
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Po Jul 13, 2020 8:57 pm
ro-bi napisal/-a: Po Jul 13, 2020 7:43 pm Še eno vprašanje- na avtomatiku A3 menjam semeringa na glavni gredi. Pri magnetu ni problem, pri sklopki pa sem moral malo izvleči os, na kateri sta dva zobnika, da sem lahko odstranil semering in to bom moral storiti tudi, ko bom vstavljal novega. Povleči jo je treba cca 2cm iz ležaja na drugi strani, ki pa ni vidna in se bojim, da ni tam na osi kake podložke, ki bi mi pri tem lahko padla v motor?
LPR
komplet potegni ven gred z dvema zobnikoma, hkrati pa gre tudi gred od kurbla.
podložke so original samo na zunanji strani torej pri pokrovu menjalnika, razen gred od kurbla ima eno podložko na notranji strani.
Ena podložka je tudi na notranji strani in nalega med gredjo in košaro sklopke. Ena pa še je znotraj sklopke pri prvi brzini.
Odgovori