Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

mam pa tut js uprašanje glede tepaciranja sedeža. na tomos 14v je strgana prevleka, pa ce bom ze rihtu bi se peno zamenu kam bi dau to delat ce se splaca, pa iz spidne strani je rjou k svina pa neki je pocen, a nej kr nouga kupm
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

klemzi3 napisal/-a: Sr Jun 03, 2020 1:25 pm mam pa tut js uprašanje glede tepaciranja sedeža. na tomos 14v je strgana prevleka, pa ce bom ze rihtu bi se peno zamenu kam bi dau to delat ce se splaca, pa iz spidne strani je rjou k svina pa neki je pocen, a nej kr nouga kupm
Pomoje se ti najbolj splača sam zrihtat, mal si poglej na yt kako majstri delajo. Sej baje ni tok težko. Drugače dej pa komu delat, bo cenej prišlo kot nov sedež :D
TomosPower
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

1.)Žmigavci pri flexerju pri štandgasu ne utripajo , ko je več gasa pa. A je to v redu.
2.) Ali morajo žmigavci delati, ko zabremzaš, sveti žmigavec, zavorna luč, sprednja luč in zadnja luč hkrati) ? LP
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

Stari tip sklopke za apn 6 nemorem glih nastaviti da mi nebo drsela ter mocno grabla, in me zanima a naj kupim nove lamele z strani obnovi.si? Prijatelj mi je rekel naj se drzim starih saj nebom nasel vec novih iste kvalitete... Sem pa tudi gledal da lahko dodas v sklopko se eno zunanjo lamelo da bo bolj grablo?
Na sklopki pa ze tako in tako imam 8 vzmeti.

Hvala!
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Tiste lamele so čisto v redu. Predlagam ti, da, če še nimaš, da vstaviš spodaj 3 lamele deljene, ker ti bo lepše delalo.
stasgoubar
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Sr Avg 22, 2018 12:33 pm
Kraj: Zgornja Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a stasgoubar »

Potem naj dam spodaj one 3 deljene potem pa celi dve naslednji?
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

lp, zanima me kako vgrajujete ležaje v mašino. namreč zanima me ali jih pustite zaprte s kovinsko zaščito, ali tisto kovinsko zaščito odstranite
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

klemzi3 napisal/-a: Če Jun 04, 2020 10:49 pm lp, zanima me kako vgrajujete ležaje v mašino. namreč zanima me ali jih pustite zaprte s kovinsko zaščito, ali tisto kovinsko zaščito odstranite
Kakorkoli je prav, eni odprejo drugi ne. Jas najraje delam tako, da na zunanji strani kjer so semeringi pustim zaščito, na notranji strani pa jih odprem.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

Lezaje na glavni gredi odpret, ker se potem mazejo z mešanco, ne z mastjo, ki je noter... Ostalo pa opri na zunanji strani vsaj...
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
klemzi3
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: Ne Apr 05, 2020 10:31 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a klemzi3 »

lezaji na glavni gredi so L17
Odgovori