Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

prodajajo jo za apn 6, fi je 13 mm, Pa še ročka ni pri strani ampak zadaj, tko, da je res čudna, objemko sem odtegnil.
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

sem zrihtal, pipco sem dal v skrinjo, nato sem jo naoljil, luknjo kestla sem pogrel s fenom, pa sem pipco spravil not, zaenkrat tesni...
miller31
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Sep 01, 2015 9:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a miller31 »

Zanima me če bi slučajno kdo vedel iz glave.
Imam problem z elektriko na Tomosu A3 MS. Montiral sem mašino od A5 Tomosa iz mašine prideta dve žici črna in rumena. Na motorju pridejo 3 žice iz sprednje strani (hupa, gumb za ugasnit in sprednja luč) in 1 žica iz zadnje strani (zadnja luč)
Nikakor nam ni uspelo zvezati da bi delovalo vse.
Ali slučajno veste kako bi to zvezali? Plus me zanima če rabim regler za to da vse povežem ali bi delovalo tudi brez
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

12 voltni štrom? Če ja, rabiš un "magicbox"- regulator, rumena iz motorja gre gor. Če imaš regulator s tremi kontakti, gre ena rumena na en pin, na drugega priklopi rumeno ki gre na hupo- luči, črno priklopiš direktno na črno, za zadnjo luč ti pa mora priti še ena žica iz sprednjega dela mopeda (siva?).
To velja če je napeljava še originalna, če je pa že kdo kaj šaril in"upgrejdal" po napeljavi, poj boš pa mel veselico.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

miller31 napisal/-a: So Maj 16, 2020 4:56 pm Zanima me če bi slučajno kdo vedel iz glave.
Imam problem z elektriko na Tomosu A3 MS. Montiral sem mašino od A5 Tomosa iz mašine prideta dve žici črna in rumena. Na motorju pridejo 3 žice iz sprednje strani (hupa, gumb za ugasnit in sprednja luč) in 1 žica iz zadnje strani (zadnja luč)
Nikakor nam ni uspelo zvezati da bi delovalo vse.
Ali slučajno veste kako bi to zvezali? Plus me zanima če rabim regler za to da vse povežem ali bi delovalo tudi brez
Iz prednje strani verjetno imaš rumena-porabniki, črna-tipka za izklop in siva-napajanje za zadnjo luč.
Torej priklopiš rumeno na rumeno, ampak obvezno tudi na regulator napetosti in žarnice moraš zamenjat za 12v (če jih že nimaš).
Črn kabl priklopiš na črnega in ta črn gre tudi na vžigalno tuljavo katere verjetno nimaš?
miller31
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Sep 01, 2015 9:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a miller31 »

Fora je da nimam regulatorja napetosti, da mi je bilo rečeno da bi moralo delovati tudi brez njega. Kakorkoli vežem dela samo zadnja luč in gumb za izklop. Sprednja luč samo malo sveti. Hupa pa sploh ne deluje.

Imam tomos A3 MS, s tamalim cilindrom... Kupil sem a5 mašino s celim frgazerjem in smo to vse namontirali gor - dubu sem pa mašino brez regulatorja napetosti - majster mi je reku da bi morala elektrika (luči, hupa..) delati tud brez regulatorja.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Sej deluje, na obratih potem skuri žarnice. Razn če je kdo menjal in dal 6v navitje noter ali je pokvarjeno.
Kaj vžigalno tuljavo imaš zunanjo si jo imel že prej?
Hupa in izklop motorja potrebujeta dober stik vijakov na stikalu z balanco.
miller31
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Sep 01, 2015 9:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a miller31 »

Ja prej je vse delalo (hupa, izklop) preden smo dali ven mašino. Ja po sprednji žarnici naj bi bil 12V štrom.
Prej nisem imel vžigalne tuljave sedaj jo imam. Regulatorja napetosti nimam.
Zadnja luč dela brez problema je nič ne skuri. Sprednja je problem in hupa nikakor da začneta delati. Sprednja luč kot da malo brli - nobene svetlobe.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Prej si imel 6v štrom(notranjo vžigalno tuljavo imajo samo 6v).
Pomoje ta 12v elektrika na a5 je v okvari, kolega ima isto težavo in mu da vn samo 5v in luči brlijo.
Koliko V je zadnja žarnica?
Dej še spredaj 6v žarnico in znabit da ti bo ok, ni pa to pravilno delovanje.
A na prejšnji elektriki z A3 mašino so z istimi žarnicami lepo delale luči?
miller31
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Sep 01, 2015 9:14 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a miller31 »

Recimo dolga spredaj ni delala nikoli. Ko si štekar dal na dolgo luč je ugasnila.
Ja bom danes pogledal kok je zadnja luč 6 ali 12V
Odgovori