Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

ro-bi napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 5:22 pm Jaz imam tam 300°silikon, brez tesnila
Ja, mam sedaj tut sam tako narejen, bomo vidl, kako se bo obnesl na daljsi rok :)
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če si vredu razmastil, ne bo problema ;)
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Je kdo kupil in zna iz izkušenj povedati kako se tale gred za avtomatik ali apn obnese? Obe nimata balansirnih lukenj, polovički sta polni, zato me zanima kako je kaj z vibracijami ter sama kakovost materiala.
Lp!
https://www.motos.si/index.php?route=pr ... uct_id=161
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

ro-bi napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 5:55 pm Če si vredu razmastil, ne bo problema ;)
:mrgreen: :mrgreen:
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

jkanoni napisal/-a: So Maj 02, 2020 8:21 pm Kaj si mislil, celo škatlo filtra zraka? Mislim, da se jih da dobiti tudi pri nas. Sicer pa se jih dobi v Srbiji v črni barvi
Pojdi v Gporenje servis in jih povprašaj po filterih za kuhinjske " Nape". Jaz sem imel ta material v mojem Sprintu in se lepo obnese.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

jkanoni napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 8:24 pm
jkanoni napisal/-a: So Maj 02, 2020 8:21 pm Kaj si mislil, celo škatlo filtra zraka? Mislim, da se jih da dobiti tudi pri nas. Sicer pa se jih dobi v Srbiji v črni barvi
Pojdi v Gporenje servis in jih povprašaj po filterih za kuhinjske " Nape". Jaz sem imel ta material v mojem Sprintu in se lepo obnese.
To dobiš v vsakem malo večjem supermarketu, ne rabiš it na gorenje servis.... :D
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 6:44 pm Je kdo kupil in zna iz izkušenj povedati kako se tale gred za avtomatik ali apn obnese? Obe nimata balansirnih lukenj, polovički sta polni, zato me zanima kako je kaj z vibracijami ter sama kakovost materiala.
Lp!
https://www.motos.si/index.php?route=pr ... uct_id=161
Prvogradnja, narejena v tajvanu po načrtih in zahtevah iz Tomos razvoja.

Kolega jo ima v 15SL in motor ima manj vibraciji kot moj atx s ckr gredjo. Sosedu sem jo montiral v apn6s in lepo teče,v kratkem bom tudi jaz montiral v atx.
Kar se tiče avtomatikov s to gredjo sem vozil samo flexerja, ki nima nekih obratov in rahlo predelanega racinga.
Po moje je za ta denar najboljša izbira.
Se spomnem da je bla na FB objava iz amerike ko je racing TT s kitom prevozil kar veliko število milj in je bila gred še vedno v dobrem stanju, menjali so samo lamele sklopke.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

ro-bi napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 1:02 pm A paše zadnje ctx kolo na apn?
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 8:53 pm
prlek napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 6:44 pm Je kdo kupil in zna iz izkušenj povedati kako se tale gred za avtomatik ali apn obnese? Obe nimata balansirnih lukenj, polovički sta polni, zato me zanima kako je kaj z vibracijami ter sama kakovost materiala.
Lp!
https://www.motos.si/index.php?route=pr ... uct_id=161
Prvogradnja, narejena v tajvanu po načrtih in zahtevah iz Tomos razvoja.

Kolega jo ima v 15SL in motor ima manj vibraciji kot moj atx s ckr gredjo. Sosedu sem jo montiral v apn6s in lepo teče,v kratkem bom tudi jaz montiral v atx.
Kar se tiče avtomatikov s to gredjo sem vozil samo flexerja, ki nima nekih obratov in rahlo predelanega racinga.
Po moje je za ta denar najboljša izbira.
Se spomnem da je bla na FB objava iz amerike ko je racing TT s kitom prevozil kar veliko število milj in je bila gred še vedno v dobrem stanju, menjali so samo lamele sklopke.
Če si v atx dal tisto CM gred z ckr ojnico iz velota v zeleni škatli potem si itak dal najslabšo kar obstaja glede balansa. Že pri 4000-5000 vibrira ko hudič. Ni vredna 50€. Bolj me zanima razlika med tema na motosu in te stare original v tomosih.
seba1994
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: So Jun 19, 2010 8:21 pm
Kraj: Dovje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a seba1994 »

sam imam v 14m od motos glavno gred in deluje brez vibracij z lamo 42 in bing18, ter izpuh po meri menjani so bli sicer tudi vsi lezaji na glavni gredi 6203c3 fag ter viton semeringa ostalo so navadni.
Odgovori