Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Enej humar napisal/-a: So Apr 18, 2020 9:40 pm živjo sprasujem kateri auspuh je dober za a3 z a35 cilindrom slisal sem za mf pa lipnik samo ne najdem nobenega ki ga prodaja ce ga ima kdo in ga proda za uredu ceno ga kupim drugace sem pa gledal izpuh biturbo ali je uredu in ali bo pasal na avtomatika
Lipnika lahko kupis novega, mf se pa res tezko najde. Drugac pa vsi priporocajo tecno krom, al pa tecno krul ce mas mal bol predelan cilinder.
LP Klemen
TomosPower
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a telekotki »

Pozdravljeni bliža se tehnični pregled pa me zanimaa te spustijo skoz če maš 5 brzino notr ampak da motor ne gre več kot 50 km/h.
Tadej99
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 07, 2020 1:24 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadej99 »

imam tomos15sl
Kupujem komplet verižnikov in ketno
Zdaj je bilo zadaj 33 zobov spredaj 12 in ketna ima 92 členov.
Kaj priporočate? Po spletnih trgovinah ni več zobnika z 33členov imajo samo 34 ali 32.
Prosi, za pomoč.
Hvala
Sebastijan
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Apr 14, 2019 1:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Odvisno kaj bi rad dosegel.

Če daš vzadaj manjši zobnik spredaj pa večji, boš imel višjo končno hitrost na ravnini, a v breg bo slabše vlekel.
Če daš vzadaj večji zobnik, spredaj pa manjši, boš imel na ravnini nižjo končno hitrost, a v breg bo bolje vlekel.

Ker gre za razliko enega zoba neke razlike verjetno ne boš opazil, tako da je praktično vseeno katerega vzameš.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Glede na to da menjaš zadnji verižnik se en zob manj pozna na razmerju kot če bi menjal na sprednjem.
Tadej99
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 07, 2020 1:24 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadej99 »

Kako se pa gleda kakšno verigo se vzame?
recimo da bi potem šel na 34 in 12 zobnikov.
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

telekotki napisal/-a: Sr Apr 22, 2020 2:04 pm Pozdravljeni bliža se tehnični pregled pa me zanimaa te spustijo skoz če maš 5 brzino notr ampak da motor ne gre več kot 50 km/h.

Če ne gre več kot 45 (uradno) običajno ne "težijo" . Verjetno pa je odvisno od tega kje in pri komu delaš tehničnega in tudi splošni izgled mopeda (in uporabnika) .
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tadej99 napisal/-a: Sr Apr 22, 2020 9:44 pm Kako se pa gleda kakšno verigo se vzame?
recimo da bi potem šel na 34 in 12 zobnikov.
ma za en zob razlike ponavadi je lahko isto število členov, ker ima napenjalec verige dovolj hoda da to skompenzira
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

franc napisal/-a: Če Apr 23, 2020 9:10 am
telekotki napisal/-a: Sr Apr 22, 2020 2:04 pm Pozdravljeni bliža se tehnični pregled pa me zanimaa te spustijo skoz če maš 5 brzino notr ampak da motor ne gre več kot 50 km/h.

Če ne gre več kot 45 (uradno) običajno ne "težijo" . Verjetno pa je odvisno od tega kje in pri komu delaš tehničnega in tudi splošni izgled mopeda (in uporabnika) .
sam tak btw, za mopede do letnika 2002 je zgornja meja 50km/h, ne 45.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

hojnikb napisal/-a: Če Apr 23, 2020 2:32 pm
franc napisal/-a: Če Apr 23, 2020 9:10 am
telekotki napisal/-a: Sr Apr 22, 2020 2:04 pm Pozdravljeni bliža se tehnični pregled pa me zanimaa te spustijo skoz če maš 5 brzino notr ampak da motor ne gre več kot 50 km/h.

Če ne gre več kot 45 (uradno) običajno ne "težijo" . Verjetno pa je odvisno od tega kje in pri komu delaš tehničnega in tudi splošni izgled mopeda (in uporabnika) .
sam tak btw, za mopede do letnika 2002 je zgornja meja 50km/h, ne 45.
Drži, samo meni ga nikoli ne "pusti" čez 45 in imam "občutek" , da bi "program zavrnil meritev" , če bi šlo "čez" pa se jim s tem niti ne da ubadati.
Odgovori