Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Nekej dni nazaj je moj starejsi brat prpelou domov apn6 91 letnik. Drugac vse zelo lepo dela, edin prestave ga zajebavajo. V prvi spelje, pol pa noce prestaut v nobeno drugo prestavo razn v peto. Tkoda mors pol iz prve v peto takoj prestaut. A mogoce kdo ve kaj bi to blo in kako to popraut... hvala za vse odgovore, lp klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

To tako na splošno ti težko pomagamo. Mašino bo potrebno odpret in se nato hitro vidi al je kaj zlomljeno ali pa je samo kaj narobe sestavljeno
telekotki
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 11:32 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a telekotki »

koliko časa po menjavi nove gredi vozite z majhnimi obrati?
lp.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

Še mogoče g. Lipnik izdeluje izpuhe, je možno njemu poslati izpuh da bi ga spucal, menjal peno in na dusilcu zamenjal aluminij? Namreč na mojem je nekdo pred mano namerno zgleda ven vzel peno, površno zavaril gor nek aluminij, zato je zdaj izpuh glasen in pušča na nekaterih točkah. Hvala za info.
getriba
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Apr 23, 2019 9:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a getriba »

Kakšne so vaše izkušnje z matico s semeringom, kadar pušča iglični ležaj na A3?

Slika
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

getriba napisal/-a: Pe Avg 30, 2019 9:57 pm Kakšne so vaše izkušnje z matico s semeringom, kadar pušča iglični ležaj na A3?

Slika
Kaj pa ima ta matica veze z igličnim ležajem? Kje tebi kakšen iglični ležaj pušča?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tu je tema o takšnem problemu: https://mopedist.si/viewtopic.php?t=20662

Z uporabo te matice se problem baje reši, sam še nisem sprobal te rešitve sem pa že razmišljal o nakupu a mi na a3 vseeno ne toliko maže, na a5 se bol pozna.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: Pe Avg 30, 2019 10:46 pm Tu je tema o takšnem problemu: https://mopedist.si/viewtopic.php?t=20662

Z uporabo te matice se problem baje reši, sam še nisem sprobal te rešitve sem pa že razmišljal o nakupu a mi na a3 vseeno ne toliko maže, na a5 se bol pozna.
Ta matica preprečisamo , da bi kapljalo olje na verigo. Ne prepreči pa, da bi olje uhajalo iz blokov. Jas je sploh nisem mogel montirat na A3, ker je preširoka. Je bolj namenjena za A35. Težavo sem odpravil z novim semeringom in je zaenkrat mir.
getriba
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: To Apr 23, 2019 9:29 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a getriba »

prlek napisal/-a: Pe Avg 30, 2019 10:35 pm
getriba napisal/-a: Pe Avg 30, 2019 9:57 pm Kakšne so vaše izkušnje z matico s semeringom, kadar pušča iglični ležaj na A3?

Slika
Kaj pa ima ta matica veze z igličnim ležajem? Kje tebi kakšen iglični ležaj pušča?
Pozdravljen.

Na A3 sta v gonilni gredi dva iglicna lezaja, prvi ima spredaj o-ring. Ta o-ring lahko pusca med gonilno gredjo in gredjo zaganjaca.

Okrog sprednjega zobnika so pravzaprav tri tesnila. Eno je o-ring, drugo sta dva kovinska obrocka, tretji pa je dejanski 'semering'.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Pri meni je puščanje ponehalo. Priporočam. :)
Odgovori