Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a: So Jun 22, 2019 11:31 am Lahko imaš lipnika, se obnese tudi s kitom 65.
fergazer pod okvir pašejo vsi iz družine SHA, mislim da je največji sha 16/16. Moraš pa koleno malo povrtat da je notranji premer enak premeru fergaterja.
Hvala za info, navor ima najbrz 65 kit dosti vecji, ce jaz prav razumem pa koncna nebi smela bit kaj vecja, se kaj manj zavrti kot 50 kit glede na to da je vecja prostornina? Kako je pa z vzdrzljivostjo masine, jaz bi moped uporabljal dnevno, naredim cca 150km na teden. Glede velikosti frgazerja, ker nočem končne več kot 60-65,zaradi policije, kakšna velikost bi bila optimalna?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Glede tega nevem pomoje bo lipnik poskrbel da nebo šlo preveč v obrate. kolega ima 15/15 gor in je naredil s kitom brez težav 9000km.
AsdAsd
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 11:09 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a AsdAsd »

automatic_7 napisal/-a: So Jun 22, 2019 3:02 pm Glede tega nevem pomoje bo lipnik poskrbel da nebo šlo preveč v obrate. kolega ima 15/15 gor in je naredil s kitom brez težav 9000km.
Torej se mi bolj splaca 65 kit? Se bi rad dobil mnenje nekoga ki je izkusil oba da bi povedal kako se razlikujeta glede koncne hitrosti. Razlike v ceni skoraj ni.
https://www.frcomoto.si/en/cylinder-kit ... -s252.html
https://www.frcomoto.si/en/cylinder-kit ... -65cc.html
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

AsdAsd napisal/-a: So Jun 22, 2019 6:57 pm
automatic_7 napisal/-a: So Jun 22, 2019 3:02 pm Glede tega nevem pomoje bo lipnik poskrbel da nebo šlo preveč v obrate. kolega ima 15/15 gor in je naredil s kitom brez težav 9000km.
Torej se mi bolj splaca 65 kit? Se bi rad dobil mnenje nekoga ki je izkusil oba da bi povedal kako se razlikujeta glede koncne hitrosti. Razlike v ceni skoraj ni.
https://www.frcomoto.si/en/cylinder-kit ... -s252.html
https://www.frcomoto.si/en/cylinder-kit ... -65cc.html
airsal 50 ima uporabnik matijag.
Jaz sem vozil samo s kitom 65 in technigas avspuhom, gre nekih 75. Glede na razliko v ceni s tem da je 65 cenejši bi jaz vzel 65, itak več kot 50 gre z obemi tako da je vseeno, s tem da s 65 ni treba da ga ves čas do konca držiš :D manj kot je max hitrost se še vedno lahko voziš
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Problematični so originalni ležaji in original sklopka. Ležaji imajo po 12.000km veliko zračnosti, obloge sklopke pa je pobralo po 7000 km, pa sem predelal stare lamele od A3 (še tiste z azbestom) in so še vedno kot nove. Bat cilinder obročki, vse brez obrabe.Za primerjavo s kitom 65 pa ne vem kako je, mislim da so kanali enako veliki kot pri 50, tako da ima verjetno malo večji navor.
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brejker »

Zivjo.

Kolegici rihtam A3 Tomosa...
Moram zamenjat bat.
Pomeril sem ga in je premera 38.43mm.

Na obnovi.si imam dve opcije 38 in 38.5.
Torej vzamem 38.5?
Skrbi me to, da bo bat dejansko premera 38.5, kar pomeni da ne bo sel v cilinder. Ali pac?
Zdele sem se spomnil da bi moral premerit tudi cilinder :oops:
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

bat mora bit seveda manjši, te zadeve pač nimajo 0,00mm tolerance :)
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
corter
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 18, 2017 10:40 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a corter »

S katerim lepilom lepite okrasni gumijast trak okoli rezervarja za gorivo na apn4? Lp
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ta trak se nič ne lepi. Naredi primerno dolžino in ga napni okoli rezervarja. Oba konca moraš zavariti tako, da jih nad ognjem stališ in stakneš skupaj!
nickypelko
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: To Jan 16, 2018 8:21 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nickypelko »

Mam eno uprasanje, ali kdo ve koliko je hod bata na am6 masinah? Nikjer ne dobim točnega podatka
Odgovori