Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Tomosakija napisal/-a: Če Jul 12, 2018 6:26 pm izpuh je Lipnik, bi bilo smiselno če dam 2 tesnili? ali bi z tem naredil več škode kot dobrega?
Imaš Lipnika prav za Alpino ali za kateri drug moped, ker niso vsi enaki in zato ne nalegajo prav na cilinder.
tim2003 napisal/-a: Če Jul 12, 2018 9:13 pm mam pa en drug problem in to je ta da ko ga vzgem dodam gas in ce gas drzim da ma mal vecje obrate motor dela ko pa spustim par sekund dela in nato ugasne tist vijak za stant gas sm privil ze do konca... kaj bi lohk blo krivo da mi ugasne?
Odpri fergazer in poglej če imaš batek (drsnik) v redu tam, kjer pride vijak za štandgas ali je obrabljen in se zato batek spusti do konca noter, sem imel takšen problem na bing18.
EDIT: sem dodal sliko da se bolje zastopimo, tak utor se naredi na batku. Zato, ko nastavljaš štandgas daj malo gasa, da se vijak ne drgne po drsniku.
Priponke
batek.jpg
batek.jpg (6.05 KiB) Pogledano 1026 krat
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Hmmmmm saj stant gas ko sem vijak privil se je dosti povecal tk da vijak za dodajane deluje... se spomnim da je prej motor normalno delal tud pod nizjim stant gasom...
Kj bi lohk se preveru?
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
Tomosakija
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: So Dec 05, 2015 1:23 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomosakija »

Izpuh je prav za Alpinoja.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tomosakija napisal/-a: Če Jul 12, 2018 6:26 pm izpuh je Lipnik, bi bilo smiselno če dam 2 tesnili? ali bi z tem naredil več škode kot dobrega?
Lahko daš 2 tesnili, lipnik za alpino ne paše lepo poznam že dva s podobno težavo
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

tim2003 napisal/-a: Pe Jul 13, 2018 9:43 am Hmmmmm saj stant gas ko sem vijak privil se je dosti povecal tk da vijak za dodajane deluje... se spomnim da je prej motor normalno delal tud pod nizjim stant gasom...
Kj bi lohk se preveru?
Pod vplinjačem na spodnji strani je aluminijast vijak. Odvij ta vijak in pod njim se ti bo pokazal še en mesingasti vijaček ( diza) z luknjico. V to luknjico sega igla za dodajanje gasa. Če imaš ferg 12mm bo imela ta diza še eno majhno luknjico za prosti tek. Odvij to dizo, zamenjaj iglo in to dizo pa ti bo motor držal " štant gas".
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Hmmmm bom probal... je še kakšna druga možnost da bi bilo kaj drugega narobe (preden se vržem v stroške pa grem nekaj kupovat na koncu pa morda še vseeno nebo delalo)? :?
Če bi lohk še kaj drugega preveril...? če pa nebo šlo drugače pa bom kupil tisto novo pa zamenjal... ;)
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Polarizator oz. spodnja diza stane mogoče kakšnih 5 eurov. Igla gasa pa še manj. Verjemi mi, da je samo to narobe.
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Slika
Tu kjer sm označu (z rdečo barvo) mi je guma malo nazdvignjena (to sliko sm našu z interneta nisem slikal- če komu nebo jasno lahko ju3 točno poslikam kako je pr meni)... pa me zanima če to kaj lohk vpliva na delovanje da mi ugasne če preveč zraka dobi ker ne dobro tesni tista guma?
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
tim2003
batzajla
Prispevkov: 38
Pridružen: To Jul 10, 2018 12:03 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tim2003 »

Opazu pa sem da mi tu (glej sliko) začne tečt bencin včasih... najberš je problem da se pritiskač plovčka zatakne... zato ker pol ko sem ga parkrat pritisnil je nehalo tečt vn..? :?
Slika
Kaj pomeni oznaka Tomosovega mopeda APN 6S? :?
Automatsko paljenje nogom 6 puta snažno. :lol:

Mau heca more bit hehe... :D
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Ali pa se plovček zatika, tista guma je bolše da dobro tesni
Odgovori