Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tako je zadaj večji pomeni boljši pospeški ampak je pri dostih primerih pokazal tut večjo končno ker je motor lažje razvrtel prenose :) odvisno kje se voziš ...
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

se sploh dobi 21 zadnji zobnik ?
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Mislim da sem nekje zasledil da se dobi, če ne bom pa dal sprednjega 27 pa bomo videli kaj bo.
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Danes sem razdiral mašino, da sem zamenjal vprašaj feder, nato sem vse sestavil skupaj in vžgal motor. Potem se peljem in od začetka je šlo nato je pa motor še lavfal vendar tako kot bi ga vrglo iz brzine.. Moped sem ugasnil in opazil, da tudi kurbl gre v prazno in da ima os na kateri je kurbl pritrjen cca 2mm lufta tak da me zanima če sem mogoče sam kakšno podložko pozabil notr dat in da ima os na katero je pritrjen kurbl zato luft ter posledično moped kakdaj zagrabi prestavo kakdaj ne.

Lp
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

mislim da ta luft kurbla nima veze s tem da ti meče iz prestave, nekaj podložk (po 1mm) je na osi kurbla tam ko daš pokrov čez menjalnik, a si menjal tudi tesnilo pokrova in je mogoče debelejše in ima zato luft? in posledično ima luft tudi sredinska gred?
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Sem menjal tudi tesnilo ja, ki se mi pa nezdi debelejso od prejsnega.. jutri bom še enkrat razdrl mašino pa bom probal ugotovit kaj je narobe, kaj resnega nebi smelo bit, ker sem že večkrat razstavil mašino pa nikoli nisem mel takih problem do sedaj.

Luft ima os na kateri je kurbl.. gre ven pa not za cca 2mm verjetno manjka kakšna podložka
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Kako naj omejim hitrost na apn 6, da bom opravil tehnični. Sedaj je končna cca 65 do 70 km/h. Za podložko v fergu vem, ampak je tezko dostopno in imam s tem veliko dela. Isčem varianto samo za tehničnega.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

podložka v avspuh? manjši prednji zobnik?
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

jerjer napisal/-a: Po Maj 14, 2018 6:04 pm Kako naj omejim hitrost na apn 6, da bom opravil tehnični. Sedaj je končna cca 65 do 70 km/h. Za podložko v fergu vem, ampak je tezko dostopno in imam s tem veliko dela. Isčem varianto samo za tehničnega.
Podložka v izpuh, luknja premera 8 mm.
lp
gogoR6
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Maj 12, 2016 7:42 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogoR6 »

Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če je že kdo imel probleme, da mu apn-ka na original svečko ne vžge, na svečko od kosilnice (kratki navoj) pa vžge iz prve in se normalno pelje. Platine in predvžig nastavljena v nulo in vse je original oz. novo (bat, cilinder, kapa, gred, ležaji, fergazer, platine, cinšpula, kondenzator....). Prosim za odgovor, če bi kdo vedel v čem je tu problem....
Odgovori