Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
likjar
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: To Mar 14, 2017 11:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a likjar »

Mene pa zanima, kakšna je origial diza za APN 6 85 letnik Bing uplinjač, in na kateri zarezi stoji igla uplinjaca?

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

Betejc napisal/-a: Če Maj 03, 2018 10:56 am Mene pa zanima kolk mm je predvzig za gilardoni cilinder s pvl stromam? Mam pa na masini od apn..hvala za odgovore
Odvisno, nastavi na 1.3 mm pa boš videl kako bo.
Betejc
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Maj 03, 2018 10:41 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Betejc »

Sem nastavil na 1.5 mm pa na mestu moped razvija lepo ko pa se pelam je od zacetka zaspan potem sele potegne..hvala za nasvet
Primke
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: So Maj 05, 2018 11:02 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Primke »

Zdravo..mene zanima ce kdo ve kaj je narobe pr apn 6, ki spušča zvok iz zaganjalnika( zraven kurbla)
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Zdravo.

Mene pa zanima kakšen zadnji zobnik naj dam na tomos avtomatika. Trenutno imam orginal zobnik ter 70ccm cilinder kit ter lipnik izpuh in moped zelo dobro vleče vendar hitrost je maksimalna malo pod 70 pa še to pod zelo velikimi obrati. Rad bi vredu razmirje.. recimo da vleče v breg ter da se po ravnini da peljati 60 pod normalnimi obrati.

Hvala za pomoč
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Primke napisal/-a: So Maj 05, 2018 11:11 am Zdravo..mene zanima ce kdo ve kaj je narobe pr apn 6, ki spušča zvok iz zaganjalnika( zraven kurbla)
Odvisno kakšen zvok in kdaj se pojavlja stalno, samo v ler ali med vožnjo, v vseh prestavah? Si kaj odpiral masino preden se je pojavil ta zvok? Poglej da ni odšraufan prednji zobnik.
Benz1 napisal/-a: Ne Maj 06, 2018 12:40 pm Zdravo.

Mene pa zanima kakšen zadnji zobnik naj dam na tomos avtomatika. Trenutno imam orginal zobnik ter 70ccm cilinder kit ter lipnik izpuh in moped zelo dobro vleče vendar hitrost je maksimalna malo pod 70 pa še to pod zelo velikimi obrati. Rad bi vredu razmirje.. recimo da vleče v breg ter da se po ravnini da peljati 60 pod normalnimi obrati.

Hvala za pomoč
Kaj večjo končno bi rad ali da vleče bolj kot sedaj v hrib?
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Rad bi večjo končno, ker ga nočem skos pod povnim gasom vozit sam mora pa tudi dovolj vlečt da se da pelat v hrib.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

poskusi s sprednjim zobnikom 27,
trenutno katere zobnike imaš? spredaj 26 zadaj 22?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mislim da so bili "idealni prenosi" za avtomatika 26-24 je lažje in hitreje razvil končno ... jaz daljših prenosov na tvojem mestu nebi deval ...
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Imam tako kot je v orginalu torej verjetno 26 - 22. Torej če dam zadaj zobnik 24 to pomeni, da bo moped še bolj vlekel in bo končna manjša ? Verjetno bom probal spredaj z 27 zobnikom pa bomo vidli kako bo, ali pa bom dal zadaj 21 zobnik.
Odgovori