Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

timberjack napisal/-a:Hvala za informacijo,najbrž drži to 12Nm.
To sem si izmislil. Nevem napamet koliko je že. Poglej v manual.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

macula napisal/-a:
timberjack napisal/-a:Hvala za informacijo,najbrž drži to 12Nm.
To sem si izmislil. Nevem napamet koliko je že. Poglej v manual.
v navodilih za automatika piše 12Nm tako da tudi za apn bo enako.
Uporabniški avatar
lumpi_95
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jul 14, 2016 9:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lumpi_95 »

Živjo!
Ker sem se odločil, da bom obnovil CTX mašino imam nekaj vprašanj. Ker je že barva slaba na cilindru in kapi sem razmišlal, da bi na novo nanesel barvo na kapo in cilinder. Sedaj pa me zanima kaj je bolje narediti. Ali, da dam prašno barvati ali, da dam eloksirati. Osebno bi raje dal eloksirati. V vsakem primeru je potrebno dati cilinder in kapo peskati.
Sedaj pa me zanima, če tisti ki izvajajo eloksacijo imajo svoje peskalnike ali je to potrebno nesti kam drugam? Ker tisti, ki bi mi peskal, bi peskal s kremenčevim peskom kateri le naredi preveč grobo površino za eloksacijo ali pač ne? (potrebujem nasvet strokovnjakov). Poleg tega me tudi zanima, kje bi dobil komplet motorno gred od roosta in na koga naj se obrnem. Poleg tega pa me tudi, če je v okolici Ljubljane kakšen mojster, da bi mi popravil glavo-naredil vložek, ker od tistega ki sem kupil mašino mu je nekaj moralo zagrabiti v cilindru in je vse skupaj potem zabilo v glavo, tako, da je glava poškodovana.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

lumpi_95 napisal/-a:Živjo!
Ker sem se odločil, da bom obnovil CTX mašino imam nekaj vprašanj. Ker je že barva slaba na cilindru in kapi sem razmišlal, da bi na novo nanesel barvo na kapo in cilinder. Sedaj pa me zanima kaj je bolje narediti. Ali, da dam prašno barvati ali, da dam eloksirati. Osebno bi raje dal eloksirati. V vsakem primeru je potrebno dati cilinder in kapo peskati.
Sedaj pa me zanima, če tisti ki izvajajo eloksacijo imajo svoje peskalnike ali je to potrebno nesti kam drugam? Ker tisti, ki bi mi peskal, bi peskal s kremenčevim peskom kateri le naredi preveč grobo površino za eloksacijo ali pač ne? (potrebujem nasvet strokovnjakov). Poleg tega me tudi zanima, kje bi dobil komplet motorno gred od roosta in na koga naj se obrnem. Poleg tega pa me tudi, če je v okolici Ljubljane kakšen mojster, da bi mi popravil glavo-naredil vložek, ker od tistega ki sem kupil mašino mu je nekaj moralo zagrabiti v cilindru in je vse skupaj potem zabilo v glavo, tako, da je glava poškodovana.
@cerar ti lahko naredi vložek
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Pozdrav imam vprašanje oz. bol iskanje haha uglaunem išče se mojster za piljenje kanalov gre se pa za alpino cly aluminjast in ja vem ogromno mi pravi da se to ne splača ampak js bi rad da izgleda navzven stock ter da je znotraj carounija hehe najbolje bi bilo da bi bil ta ki pili iz okolice dolenjske ampak ce ga ni bo pac iz drugot kdorkoli bi se pac spravil to narediti Sam ne bom ker nebi rad cilindra unicil saj je nov... Odpisete mi lahko tukaj al v zs :D :)
Ghost333
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 06, 2017 9:13 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Ghost333 »

zanek46 napisal/-a:
Ghost333 napisal/-a:Zdravo!

Imam vprašanje glede prednjega kolesa na APN 4. Ko čisto zategnem matico se mi kolo ne vrti, če pa dovolj odvijem matico pa se začne vrteti kolo. Zanima me, ali je to normalno? Prosim za kakšen nasvet. Hvala.

Problem je v obrabljenem distancnku med lezajema v pestu .Potrebno je ven zbit lezaje naredit malenkost dalsi distancnik enakega premera ter vse skupak zategnit. Matica se mora zategnit kot treba in se kolo more vrtet. Ce se ne pomeni da stisnes prevec lezaje.
Mi lahko kdo razloži kako izbijem ležaje ven? Je vseeno na kateri strani jih izbijem? S katerim orodjem bi najlažje to naredil?
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matijag »

Ležaje zbiješ enega na levo, drugega na desno, ne gre skozi pesto, ker ima rob z notranje strani... :(
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Pozdravljeni, zanima me če kdo ve kje bi dobil bat 42mm z 12 sornikom za alu cilinder. Do sedaj ga še nisem zasledil. lp
TOMOS
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

smrekca napisal/-a:Pozdravljeni, zanima me če kdo ve kje bi dobil bat 42mm z 12 sornikom za alu cilinder. Do sedaj ga še nisem zasledil. lp
Nevem ali je to 12 sorni.. Zgleda mi. Vprašaj puchshop ;)
http://www.puchshop.de/puch-engine-part ... iston.html
Drugače pa tukaj, imaš dva uni bata, en z dvema obročkoma drugi z enim, pa en ima 25mm drugi 28mm od centra sornika do zgornjega roba bata (deckheight) oba za nikasil kot piše:
http://www.emot.nl/products.php?section_id=26
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
flexer65
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 06, 2017 8:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a flexer65 »

Ve kdo mogoče koliko je original diza v dellorto PHBG 21mm?
Odgovori