Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

joze38 napisal/-a:A kdo ve s katero mastjo se maže polž brzinomera pri apn-ju, glede na to da sta zobnika plastična?

Jože
Predvsem je zelo važno, da se oba zobnika vzame ven in se ju temeljito očisti. Obvezno je potrebno očistiti vsa ležišča. Mast je lahko katerakoli brezkislinska, zaradi aluminijastih ležišč.
alenson
zariban cilinder
Prispevkov: 115
Pridružen: Ne Feb 16, 2014 9:05 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alenson »

eno splošno vprasanje glede tomosovih menjalniskih mašin. zanima me na koliko tolerance podlagate osi menjalnika, pa seveda koliko gred, itd. govorim o tistih mikrometrskih podložkah. je kakšno splošno pravilo? Lp!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

alenson napisal/-a:eno splošno vprasanje glede tomosovih menjalniskih mašin. zanima me na koliko tolerance podlagate osi menjalnika, pa seveda koliko gred, itd. govorim o tistih mikrometrskih podložkah. je kakšno splošno pravilo? Lp!
Moje pravilo je: Vse sestavi z malenkost zračnosti 0,1mm, brez tesnila, ko dodaš še tesnilo 0,2mm je zračnost ravno prava.
Na menjalniški gredi podlagaš za zračnost med zobniki pod veliko podložko, na to pa še za zračnost na gredi nad veliko podložko.
LP
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zanima me kake gume priporočate za atxa. bol enduro profil. tistih z orginal profilom pa nikjer u sloveniji ne prodajajo.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tomostuner napisal/-a:zanima me kake gume priporočate za atxa. bol enduro profil. tistih z orginal profilom pa nikjer u sloveniji ne prodajajo.
jaz imam te
http://www.veerubber.co.th/2016/?p=580
ampak so prednja in zadnja v dimenziji 2.75, prednja bi morala biti 2.50 a se je ne dobi
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

automatic_7 napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me kake gume priporočate za atxa. bol enduro profil. tistih z orginal profilom pa nikjer u sloveniji ne prodajajo.
jaz imam te
http://www.veerubber.co.th/2016/?p=580
ampak so prednja in zadnja v dimenziji 2.75, prednja bi morala biti 2.50 a se je ne dobi
Tele so zdele v gumitehni 50% off.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

automatic_7 napisal/-a:
tomostuner napisal/-a:zanima me kake gume priporočate za atxa. bol enduro profil. tistih z orginal profilom pa nikjer u sloveniji ne prodajajo.
jaz imam te
http://www.veerubber.co.th/2016/?p=580
ampak so prednja in zadnja v dimenziji 2.75, prednja bi morala biti 2.50 a se je ne dobi
jih mam na enemu od mojih atxov ampak niso glih za čez ovinke. da določeneka kota ko se nagneš so uredu pa še to je zelo mali nagib so uredu ko pa se mal bol nagneš pa motor kr "požre v ovinek"
tomos 4 life
alci
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 22, 2016 10:01 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alci »

zanima me če ima kdo doma 15sl koleno in bi mi ga bil pripravljen izmerit ker je novega skor nemogoče dobit(al je pa cena zasoljena) hvala :)
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

alci napisal/-a:zanima me če ima kdo doma 15sl koleno in bi mi ga bil pripravljen izmerit ker je novega skor nemogoče dobit(al je pa cena zasoljena) hvala :)
8e na obnovi si
tomos 4 life
alci
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 22, 2016 10:01 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a alci »

tomostuner napisal/-a:
alci napisal/-a:zanima me če ima kdo doma 15sl koleno in bi mi ga bil pripravljen izmerit ker je novega skor nemogoče dobit(al je pa cena zasoljena) hvala :)
8e na obnovi si
še enkrat preberi moj post in kaj točno iščem.. ;)
Odgovori