Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Zdravo mene pa zanima kako se kaj obnese CKR gred oz kakšno ima vzdržljivost saj glede na ceno je nekakšen budget tako da bi prosil za resno mnenje koliko boljša je od navadne gredi :?: :?: :?: :D
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

Cerosmokker napisal/-a:Zdravo mene pa zanima kako se kaj obnese CKR gred oz kakšno ima vzdržljivost saj glede na ceno je nekakšen budget tako da bi prosil za resno mnenje koliko boljša je od navadne gredi :?: :?: :?: :D
Ce dobis original staro ckr gred, skoraj ni boljse, te ki se zdaj prodajajo so pa zelo nekvalitetne( znacilno za tajvanska jajca), tako da bolje da pustis noter v motorju kar imas ker poznam primer ko se je ta gred odlomila. Lp.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Ziu..problem imam z nastavitvijo vziga..gre za Selettra KZ innerrotor..imam jo na e90 je pa tudi za pucha..motor mi nikakor ne vzge..ali mi nabija na kurbel ali pa sploh ne vzge..z kolegom sem se pogovarjal da bi morda moral rotor obrnit za 180 stopinj..je imel gdo ta vzig da bi mi pomagal..crtice na rotorju in statorju sem poravnal na 1.5mm predvziga..ampak ne kresne..evo se slika vziga..lp
Priponke
DSC_0030.JPG
Samo12345
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 2:58 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Samo12345 »

kumr napisal/-a:Ziu..problem imam z nastavitvijo vziga..gre za Selettra KZ innerrotor..imam jo na e90 je pa tudi za pucha..motor mi nikakor ne vzge..ali mi nabija na kurbel ali pa sploh ne vzge..z kolegom sem se pogovarjal da bi morda moral rotor obrnit za 180 stopinj..je imel gdo ta vzig da bi mi pomagal..crtice na rotorju in statorju sem poravnal na 1.5mm predvziga..ampak ne kresne..evo se slika vziga..lp
Pomojem si nastavil, na črtico, če se ti magnet vrti v desno. Nastavljeno maš elektriko tako da ti daje iskro ko je bat čisto spodaj. Moraš jo nastavit na črtico za vrtenje v levo, tako da moraš obrnit magnet za 180stopinj.
Lp
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Druge crtice ni kot samo ena..jo bom z ravnilom prebekslal na drugo stran..sm se tko pogovarju z kolegom..ker je strom za puch-tomos..očitno je puscicanarisana za puch modele..javim jutri kako bo
Samo12345
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Jan 18, 2017 2:58 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Samo12345 »

kumr napisal/-a:Druge crtice ni kot samo ena..jo bom z ravnilom prebekslal na drugo stran..sm se tko pogovarju z kolegom..ker je strom za puch-tomos..očitno je puscicanarisana za puch modele..javim jutri kako bo
Ja tako naredi prezrcali jo na drugo stran pa mora letet
Lp
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Aja a na kolesa pa na nosilc zadnjega verižika priporočaste ,kke valjčne ležaje al so navadni čist zadosti :?:
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Mr.slc napisal/-a:Aja a na kolesa pa na nosilc zadnjega verižika priporočaste ,kke valjčne ležaje al so navadni čist zadosti :?:
Navadni so čisto zadosti ;)
TOMOS
Cerosmokker
kriva felna
Prispevkov: 51
Pridružen: Če Sep 15, 2016 10:09 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cerosmokker »

Tomos apn 6 napisal/-a:
Cerosmokker napisal/-a:Zdravo mene pa zanima kako se kaj obnese CKR gred oz kakšno ima vzdržljivost saj glede na ceno je nekakšen budget tako da bi prosil za resno mnenje koliko boljša je od navadne gredi :?: :?: :?: :D
Ce dobis original staro ckr gred, skoraj ni boljse, te ki se zdaj prodajajo so pa zelo nekvalitetne( znacilno za tajvanska jajca), tako da bolje da pustis noter v motorju kar imas ker poznam primer ko se je ta gred odlomila. Lp.
Že samo jst imam problem ker je moja praktično fuč in se mi zdi da tudi če dam preprešat nebom naredu neke razlike v življenski dobi k pomojm se ne da scentrirat u nulo je pa problem nastau saj je gonilna gred bla ze dost stara in se je motorček začeu vrtet mal bol k orginal ;) je to dobilo lufta in sm zdj v zadregi al novo gonilno gred al preprešat neki bolšega nwm recimo MEC italy
kumr
zobnik
Prispevkov: 182
Pridružen: Če Apr 29, 2010 12:21 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a kumr »

Samo12345 napisal/-a:
kumr napisal/-a:Druge crtice ni kot samo ena..jo bom z ravnilom prebekslal na drugo stran..sm se tko pogovarju z kolegom..ker je strom za puch-tomos..očitno je puscicanarisana za puch modele..javim jutri kako bo
Ja tako naredi prezrcali jo na drugo stran pa mora letet
Lp
No zadeva je spelala..problem je bil ker nisem bil pozoren še na eno črtico ki je cisto z leve(puch) in ena cisto z desne(tomos)..sem klicou na frcomoto mi je rekel da so navodila ista kot za PVL..in sm malo bl prebrau in evo ga hudica crtice..ma jih je komaj vidit..tako da ce nimas za mar jih ne vidis..moped špila..razlika je pa očitna..dosti bolj živahen ;)
Odgovori