Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tisti... »

A je možno , da je zaradi tega sklopka zaštekala? Pač ni zdrsela ampak je vedno držala.
Zdaj ko sem pa razstavil motor, pa zgleda vse na svojem mestu, lamele izgledajo kul..

Se lahko zgodi, da se notranje lamele in zunanje lamele zapečejo skupaj?
Jaz mislim, da ali so se zapekle skup ali pa je gred prišla nekako v interferenco in se sklopka ni stisnila.
Ne vem no, tega še nisem videl.
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tisti... »

Lamele menjane, ampak še vedno isti problem. Skloka drži in je vedno sklopljena.

Verjetno jo gred nekako drži... nimam časa zdaj razstavit celoten motor. Ga bom v roku meseca ampak je že kdo imel podobne probleme?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

tisti... napisal/-a:Lamele menjane, ampak še vedno isti problem. Skloka drži in je vedno sklopljena.

Verjetno jo gred nekako drži... nimam časa zdaj razstavit celoten motor. Ga bom v roku meseca ampak je že kdo imel podobne probleme?
Poglej kakšna je košara, problem držanja se pojavi če je košara preveč obrabljena in so jezički od lamel zažrti v košaro. S tem se poslabša premikanje lamel in pride do nepravilnega delovanja sklopke.
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Rabil bi eno mnenje namreč razmišljal sem npr. če bi dal na moped pvl elektriko vendar bi potreboval luči in ker vem da s pvl elektriko zgubiš luči itd. bi luči zvezal na akumulator od skuterja. Zanima me kolko bi npr. luči zdržale z enim akumulatorjem polnim dokler se ta ne sprazni cca. Zdej a ima kdo kakšno idejo kako bi akumulator polnil z vožnjo, če je že kdo kej tašnega naredu??
lp Martin
Tomos apn 6
zažgan bat
Prispevkov: 81
Pridružen: So Apr 23, 2016 11:16 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tomos apn 6 »

Namesto pvl vziga raje kupi hpi ma moznost priklopa luci, ucinek pri delovanju motorja je pa zelo podoben oz enak.
Smisel življenja je met Tomosa v garaži ; )
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a propero1 »

čendi123 napisal/-a:Rabil bi eno mnenje namreč razmišljal sem npr. če bi dal na moped pvl elektriko vendar bi potreboval luči in ker vem da s pvl elektriko zgubiš luči itd. bi luči zvezal na akumulator od skuterja. Zanima me kolko bi npr. luči zdržale z enim akumulatorjem polnim dokler se ta ne sprazni cca. Zdej a ima kdo kakšno idejo kako bi akumulator polnil z vožnjo, če je že kdo kej tašnega naredu??
lp Martin
Gledal sem neko odajo kjer so pri avtu odklopili alternator, pa je zdrzal nekje 3 ure za normalno voznjo; luci, smerniki, itd.
Takda ce nemislis nekih dolgih razdalj delat bo vredu, ker po dnevi itak nerabis luci, ko pa prides domov pa ga das polnit.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a olol »

viewtopic.php?f=6&t=19983 Tle je kuk se zveze
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a arkas »

čendi123 napisal/-a:Rabil bi eno mnenje namreč razmišljal sem npr. če bi dal na moped pvl elektriko vendar bi potreboval luči in ker vem da s pvl elektriko zgubiš luči itd. bi luči zvezal na akumulator od skuterja. Zanima me kolko bi npr. luči zdržale z enim akumulatorjem polnim dokler se ta ne sprazni cca. Zdej a ima kdo kakšno idejo kako bi akumulator polnil z vožnjo, če je že kdo kej tašnega naredu??
lp Martin
Kupi HPI z navitjem. Cena je sicer višja za 2 moto akumulatorja ampak brez zajbancije in deluje ko šus.
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

družba eno vprašanje na hitro
po pogovoru s prijateljem sem zdaj čisto zmeden...
gre se pa za nastavitev vžiga na tomos apn s junior kopijo cilindrom...
imam vžig ki je brezplatinski 12v 50w in pravi da na tem lahko nastaviš samo vžig in da je predvžig fiksen in se ne da nastavljat...
jas pa mislim da se da in sicer glede na oznake...
na magnetu je oznaka ter na plošči s navitji je oznaka in ko se ti oznaki prekrižata bi naj bila iskra...
se motim ?
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

Z zamikanjem plošče nastavljaš predvžig.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori