Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

apn4m napisal/-a:Živjo!

Nekaj sem naročil na obnovi-si ampak paketa še zdaj ni čakam ga že 1 mesec pa še zmer nič pa sporočilo sem jim poslal..
A se da kako prekinit naročilo?

Lp
Aleš Bedrač 041/ 316-512 pa se bota vse zmenla ...
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

aljo69 napisal/-a:
apn4m napisal/-a:Živjo!

Nekaj sem naročil na obnovi-si ampak paketa še zdaj ni čakam ga že 1 mesec pa še zmer nič pa sporočilo sem jim poslal..
A se da kako prekinit naročilo?

Lp
Aleš Bedrač 041/ 316-512 pa se bota vse zmenla ...
aha Hvala!
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Mimogrede kaj mu manka :shock: ...Bencin?
Priponke
20160306_173404.jpg
20160306_173346.jpg
20160306_173339.jpg
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mogoče kdo ve kje se v okolici gorenjske ,da dobit volno za izpuhe ,da jo nebi ravno po pošti naročeval ?
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Wilf »

Pata napisal/-a:https://www.youtube.com/watch?v=14_2ti3 ... e=youtu.be

Že predčasom smo se pogovarjali o problemu z enim apnjem. Tukaj je posnetek motor šraufam eno leto. Probal sem že vse možno praktično zgleda da je okvir zaklet :D Karkor koli motor ima nanovo narejeno mašino vse original razen premer 38,5mm nov bat, cilinder brušen pred 1 letom na čelu niti saj ni. Sedaj pa so novi vsi ležaji vsi semeringi in vse dihtange oz tesnila. Motor ne vžge motor je laufal po novem cilindru en čas in nekega dne ni več užgal. Na motorju sem probal 3 različne vžige. 3 svečke od tega ena nova. Proviral sem z sledečimi predvžigi 3mm,2mm,1.5mm,1mm,0,5mm BTDC, 0 in pa za foro še 1mm,2mm,3mm ATDC (Odstranjena kajla na motorni gredi) Karkor koli moped ni poslušen. Včasih se zgodi da enkrat,dvakrat poči to je pa tudi to. Probal sem tudi z 3 fergazerji vsi bing 12 original eden pobran z delujočega mopeda tudi, proval sem vse nastavitve igla v vseh možnih pozicijah, šobe 54,60,64,70. Igral sem se tudi z plovcem. Razni brakecleanerji pa štart spreji ne pomagajo. Šprical sem tudi okoli vseh tesnilnih mest - sklopka,magnet,blok,pod cilindrom,ferg ker sem sumil da lahko vleče fouš zrak ampak ni nikjer raznih znakov. Kakorkoli ugotovitev je da motor zalije namrtvo takoj. Kar je razvidno na posnetku med vrtenjem motorja dodam gas kjer je videti iz izpušnega kanala meglo v živo je veliko hujša. Bencin je glac nov čist z 2% mešanico husqvarna olja če je že to pomembno. Probal sem tudi z gretjem svečke upihovanjem toplega zraka,gretjem uplinjača itd itd. Kakor koli verjetno sem še kaj pozabil kaj sem probal namreč se že eno leto je*em z motorjem ki ne vžge. Na posnetku iskra skače malo posvoje zaradi zelo mokre svečke. Vžigam pa na vrtalno kar ker nimam več volje do pahanja in kurblanja saj kolikor krat sem že zakurbalr motor se že bojim da bom zobnik na gredi obnucal :D (sarkazem). Motor z vrtalno vrtim v levo (kontra smer urinega kazalca) se pravi v smer v katero se tomos vrti da ne bo razne pomote zaradi tega.

Dobrodošle ideje,mnenja. Bučke obdržite zase prosim. Če ima kdo za prodat kompletno delujočo mašino apn kupim :lol:
jz sm mu podobn primer. dej poglej semering pri magnetu da ni slučajno tak kot pri sklopki z večjo luknjo
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Aljaž555 napisal/-a:Mogoče kdo ve kje se v okolici gorenjske ,da dobit volno za izpuhe ,da jo nebi ravno po pošti naročeval ?

Daj si stekleno volno pomoje je dobra "improvizacija"....

Lp
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Aljaž555 napisal/-a:Mogoče kdo ve kje se v okolici gorenjske ,da dobit volno za izpuhe ,da jo nebi ravno po pošti naročeval ?
Lahko v lidlu kupiš inox gobice in jih narahljaš ter daš notri.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Pich »

ro-bi napisal/-a:
Aljaž555 napisal/-a:Mogoče kdo ve kje se v okolici gorenjske ,da dobit volno za izpuhe ,da jo nebi ravno po pošti naročeval ?
Lahko v lidlu kupiš inox gobice in jih narahljaš ter daš notri.
To zgori. Preverjeno.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
strmec
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Po Dec 09, 2013 8:01 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strmec »

Kamena vouna mora bit pa ne zgori.
20% mladih vidi svojo prihodnost zelo rožnato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pich napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:
Aljaž555 napisal/-a:Mogoče kdo ve kje se v okolici gorenjske ,da dobit volno za izpuhe ,da jo nebi ravno po pošti naročeval ?
Lahko v lidlu kupiš inox gobice in jih narahljaš ter daš notri.
To zgori. Preverjeno.
Verjetno ne misliš ta pravih gobic, Rostfraj gobice sigurno ne zgorijo. Steklena volna je mimo. Pravo volno pa lahko kupiš v Sportstilu za Rotax motorje. Še vedno pa so mi Lidlove gobice najboljše.
LP
Odgovori