Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

majo tud tle vsesorte res velika izbira, pa ogrevano skladišče tk da ni nč zarjavet al pa kj tazga k u naših koncih..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
janez.tatra
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Feb 25, 2013 10:57 pm
Kraj: novo mesto-podgurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a janez.tatra »

mene pa neki zanima gre se za apn4. cilinder je lamo ferg pa sha 12-14 diza 54 ko sm šel od doma sem men natankano mešanco z petrolovim 100 oktanckim benzom pa petrolov olje za mešanco, ker smo bla na mopedu 2 gor sem seveda tiščal skos povn gas no tko smo naredla 105km brez vsakih težav pa gas res skos do konca no zvečer pa sem šel tankat spet petrol 95 oktanski benz pa stihl olje za motorne žage pa prvih 200metrih motr začne jamrat ko dam gas sm zamori tko da smo se skos cijazla ko je use trokiralo in sm mogu vozt z 1/4gasa naprej še 15km pol hočm motor ugasnt ne ugasne in kr obrate navija sam od sebe pogledam svečko(bosch super r10) svečka sicer ni čokoladno rjava vendar useno podobno rjavi, kaj bi to lahko blo :? pa ko je motor hladen gre čist uredu pol pa ne več
janez.tatra
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Po Feb 25, 2013 10:57 pm
Kraj: novo mesto-podgurje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a janez.tatra »

janez.tatra napisal/-a:mene pa neki zanima gre se za apn4. cilinder je lamo ferg pa sha 12-14 diza 54 ko sm šel od doma sem men natankano mešanco z petrolovim 100 oktanckim benzom pa petrolov olje za mešanco, ker smo bla na mopedu 2 gor sem seveda tiščal skos povn gas no tko smo naredla 105km brez vsakih težav pa gas res skos do konca no zvečer pa sem šel tankat spet petrol 95 oktanski benz pa stihl olje za motorne žage pa prvih 200metrih motr začne jamrat ko dam gas sm zamori tko da smo se skos cijazla ko je use trokiralo in sm mogu vozt z 1/4gasa naprej še 15km pol hočm motor ugasnt ne ugasne in kr obrate navija sam od sebe pogledam svečko(bosch super r10) svečka sicer ni čokoladno rjava vendar useno podobno rjavi, kaj bi to lahko blo :? pa ko je motor hladen gre čist uredu pol pa ne več
sej ferg bom dal drug ker vem d je 12 premajhen sam tko mal me zanima če je sam zarad bencina taka razlika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

svečka podobna rjavi ? saj se hecaš ... svečka more bit rjava če je svetla je premal bencina/preveč zraka.... če je črna je preveč bencina/premal zraka ... to da ti ne vgasne je lahko fouš luft nekje
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Če sam navija gas pomeni da vleče fouš zrak. Nekje ti eno tesnilo ali semering pušča.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
andro9814
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Če Jul 24, 2014 9:04 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a andro9814 »

Kaj kej mislte o tem setu? A je ta barva podobna kromu?
http://www.kupibarve.si/artikli/spreji/ ... 22998.html
lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

janez.tatra napisal/-a:mene pa neki zanima gre se za apn4. cilinder je lamo ferg pa sha 12-14 diza 54 ko sm šel od doma sem men natankano mešanco z petrolovim 100 oktanckim benzom pa petrolov olje za mešanco, ker smo bla na mopedu 2 gor sem seveda tiščal skos povn gas no tko smo naredla 105km brez vsakih težav pa gas res skos do konca no zvečer pa sem šel tankat spet petrol 95 oktanski benz pa stihl olje za motorne žage pa prvih 200metrih motr začne jamrat ko dam gas sm zamori tko da smo se skos cijazla ko je use trokiralo in sm mogu vozt z 1/4gasa naprej še 15km pol hočm motor ugasnt ne ugasne in kr obrate navija sam od sebe pogledam svečko(bosch super r10) svečka sicer ni čokoladno rjava vendar useno podobno rjavi, kaj bi to lahko blo :? pa ko je motor hladen gre čist uredu pol pa ne več
Možno bi bilo tudi, da je KR na meji. Ravno toliko, da z 100 OK bencinom gre z 95 pa ne. No če ni druge mehanske napake, kot so semeringi, odloman rink, vžig, ali celo zariban bat, je skoraj sigurno preveč stisnjen.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

andro9814 napisal/-a:Kaj kej mislte o tem setu? A je ta barva podobna kromu?
http://www.kupibarve.si/artikli/spreji/ ... 22998.html
lp
odvisno kaj smatraš kot podobno ... jaz sem enkrat kupil nek crom sprej za nekih 7-10e nevem točno ker je že kar nekaj let nazaj in barva je bila podobna kromu ampak če slab mesec je bla le še malo bolj živo srebrna in čedalje slabše ... zadeva ni bla obstojna ... če prelakiraš dobiš srebrno ... po mojem mnenju je vse skup to larifari in 30e ni glih poceni za neki test ... probi najdit kakšne slike na internetu točno tega izdelka ...
turbo nona
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: So Feb 05, 2011 10:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a turbo nona »

Mogoče kdo ve, če je tomos bt sprednja luč enake velikosti kot luč od atx?
Uporabniški avatar
Jabux
vplinjač
Prispevkov: 356
Pridružen: Po Mar 05, 2012 10:59 am
Kraj: Ljubljana

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Jabux »

turbo nona napisal/-a:Mogoče kdo ve, če je tomos bt sprednja luč enake velikosti kot luč od atx?
Če se ne motim je BT sprednja luč večja.
Odgovori