Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ubre
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr Maj 04, 2011 6:13 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ubre »

Pozdravljeni!
Zanima me kaj bi bilo lahko narobe pri skuterju aprilia sr 50 r, ker ko pride hitrost do max 40km/h in dodam še gas mi motor samo zamori. Če ročko držim dlje časa se motor ugasne
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Ima kdo izkušnje z vsisom prek lamel pritrjenimi direkt na cilinder kot je to na sliki? Ali je to bolje ali slapše kot če so lamele na bokih? Kako se vam zdi narejeno to na sliki?

Slika
Mr.Nodi
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: Ne Feb 03, 2013 9:21 pm
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Mr.Nodi »

Ali paše dmp 70ccm 6kanalni cilinder na atx mašino?
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a maatej »

Mr.Nodi napisal/-a:Ali paše dmp 70ccm 6kanalni cilinder na atx mašino?
bloke je treba predelat
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

maatej napisal/-a:
Mr.Nodi napisal/-a:Ali paše dmp 70ccm 6kanalni cilinder na atx mašino?
bloke je treba predelat
Bloke moraš rezkat, povečat luknjo za vrat cilindra približno za 1mm, odvisno od blokov. Posledično moraš dat gred ven, sepravi moraš razstavit celo mašino.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a matic123 »

matic123 napisal/-a:Ima kdo izkušnje z vsisom prek lamel pritrjenimi direkt na cilinder kot je to na sliki? Ali je to bolje ali slapše kot če so lamele na bokih? Kako se vam zdi narejeno to na sliki?

Slika
A res nebi noben nič vedel o tem povedat?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Ponavadi z lamelo pridobiš na odzivnosti motorja, naj bi bilo v večini primerov boljše kot batni vsis. Odvisno v katero smer gre tuning, po eni strani se poraba goriva lahko zmanjša, oz. je izkoristek boljsi. To na sliki ni najboljše izdelano, je pa mogoče boljše kot batni vsis.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
4kar
kriva felna
Prispevkov: 57
Pridružen: So Dec 15, 2012 12:39 pm
Kraj: blizu litije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a 4kar »

Zdravo,
namen imam kupiti tomos alpino. (novejsi tip masine) Vendar se je ustavilo pri številkah okvirja.

Namreč use številke so enake razen ene črke ki je H namesto A. Številke sem gledal na homologacijskem papirju in računu.

Na prometni mi pa še sporoči kako so napisane ali so enake kot na okvirju ali je sto kot na homologaciji.

Sedaj me zanima ali bi bila kakšna težava registrirati če nebo našel prometne?
občudovalec tomosov
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Pojdi s številko na tehnične in vprašaj če ti pogledajo v evidenco za obe številki.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

Sem prestavu vprašanje iz teme tuning raje sem . Bi prosil admina če lahko zbriše v temi tuning.
Evo to je moj sledeč problem: Na moji 4ki imam srbski junior cly in nov dellorto phbg 20 z športnim filtrom malossi e17. Problem je ker mi motor muka , diza je 90. Sem že probal bol zadihtat filter , sam pol mi je še vedno mukalo in ni šlo na obrate :? Potem sem dal dizo 85 in motor še vedno muka :(
v čem je problem? preveč zraka al goriva?
lp.
Odgovori