Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
bencak
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 21, 2013 5:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a bencak »

aljo69 napisal/-a: izgled ni važn al je gor dol vamo tamo važna je debelina in kako dolgi so posamezni segmenti oz konusi pa še kakšna dolžina krivine ... za to je najbolše da pogledaš v tehnični arhiv je dosti gradiva o tunningu ... MF se ne prodajajo več pa tudi lipniki so že redkejši novi ...
Tile lipniki so mi prav grdi, sam imam, vendar nekoliko večjega, tale majhni so mi pa povsem mimo. Rad bi nekaj debelejšega, in dvignjenega visoko do zadnjih lučk.
npr: Slika
Slika

V čem se razlikujejo od navadnih vodoravnih? Je to boljše za moped ali pa ne? Koliko pa približno stanejo novi? Oz, do dobre mere obrabljenosti?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

novih ni... dobri so pa tudi redki že kot zobje pr 90 letniku ... ter še enkrat izgled izpuha kam visi in kako je zapigan ni važen ...
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Najbolje da rečeš uporabniku @macula, če ti naredi enega po merah, bo najbolje za performance, pa izgled lahko imaš po želji ;)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a macula »

Izpuh je lahko zavit kot rog, lahko je raven, kakor ti srce pozeli, samo da so dimenzije posameznih sektorjev in premeri kot si si zamislil oz preracunal.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
bencak
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Avg 21, 2013 5:17 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a bencak »

In kaj moped pridobi na hitrosti, če dam kaki novi izpuh? V čem se najbolj pozna? Trenutno mi gre 48, 4brzine, apn6s, bing 18, trenutno je lipnik izpuh.

Ali pa naj raje šparam, pa dam 5 prestavo noter? se splača?
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a franc »

5 prestava na samo hitrost ne vpliva, lažje pa prilagodiš zobnike: pospeški/končna hitrost (se splača).
lp
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

pa občutek ko svoj prvi moped, prvič našaltaš iz 4. v 5. je neprecenljiv :)

in potem vedno probaš, če se čist slučajno še 6. kje najde :D
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

bencak napisal/-a:In kaj moped pridobi na hitrosti, če dam kaki novi izpuh? V čem se najbolj pozna? Trenutno mi gre 48, 4brzine, apn6s, bing 18, trenutno je lipnik izpuh.

Ali pa naj raje šparam, pa dam 5 prestavo noter? se splača?
za original cilinder prevelik fergazer ;)
Cime
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Nov 25, 2013 6:20 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Cime »

Mene zanima koliko došeže apn alpino obratov v leru recimo.
Imam pa peto prestavo, spuščeno glavo, v lunco odrezan bat in powerco.
Imam sicer obratomer in doseže nekje 7500 obr. (v leru) vendar se mi zdi da bi jih moral več, kaj lahko še naredim da bi dosegel več obratou.
LP Cime
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Dragi Cime, ne vem ali bo padlo na plodna tla, vendar če poskusim nič ne stane.
Konstrukcija glavne gredi tomosa je taka, da pri 7 - 8kilo obratih pride do tako močnih vibracij, da jih motor težko prekorači.
Najbolj pravilna rešitev je uravnoteženje glavne gredi na 50-55%, nekaj malega pa se doseže tudi z lajšanjem bata in ojnice, kar pa običajno ni zadosti. Za friziranje motorjev je potrebno prebrat kakšno knjigo, večkrat. Lunce in podobne čarovnije pa so za pisatelje in pesnike, recimo " luna sije kladvo bije..."
Odgovori