Izdelava HOME-MADE izpuha

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

aljo69 napisal/-a:bt ma predvžig 0.8 ..
vem ja sj zato se mi pa zdi smešno prej ko je biu večji predvžig 1.5 je bolše deloval kot sedaj ko imam 0.8mm
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Če si dau dihtungo nič čudnega da gre motor slabš. Motor ima sedaj manjšo kompresijo in da manj od sebe v nizkih obratih pa še učinek izpuha je manjši. Predvidevam da hočeš bolj vozen moped, zato povečaj premer mida na kakih 80 cm in boš zelo zadovoljen. pa nevem kaj hočš dosežt s mašenjem stingerja. Če bi rad tišji motor naredi večji fi dušilca, z majhnim stingerjom boš zjebu perfomance.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a koroman »

namesto da sam delaš dušilec si nabavi za male pare kakega od skuterja. teh je ko smetja. in ponavadi so dobro narejeni. po drugi strani pa če maš navit motor pol bo valda dal glas od sebe.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

koroman napisal/-a:namesto da sam delaš dušilec si nabavi za male pare kakega od skuterja. teh je ko smetja. in ponavadi so dobro narejeni. po drugi strani pa če maš navit motor pol bo valda dal glas od sebe.
ja sj bom mogu ga nekak popravit..
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Kakor vidim imaš kar hud kot izpuha(190stopinj), zato je motor toliko šibkejši na nizkih obratih. Izpuh se mi zdi vredu, kajti dolžina headerja je nastavljena, da ti prime pri približno 6500rpm, resonanca pa pomoje pri okol 8k-9k(odvisno od temperature) kar je ok. Ker imaš tolk povečan kot izp. kanala, je treba glavo obvezno znižat in po možnosti narediti sqish pas, pa pozabi na tesnilo glave, kajti z višanjem kota izpuha, se kompresija manjša! Ne vidim kater ferg maš, ampak če maš original BING 18 pa 88 diza je sigurno premalo. Obvezno rabš večji ferg.
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a PVL »

Nevem kaj si vi mislite da vam bo 190° izpušni kanal vlekel pri 6krpm? Tak kot ima dobro območje od 9 dalje,če negre vsaj na 11-12 pol itak ni izkoriščen in gre motor slabše kot z manjšim kotom. Tak izpuh je bol primeren za kot od 175-180. Problem imate že v osnovi ker je narobe vse skup zastavljeno-pomešano uporabno območje.
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

PVL napisal/-a:Nevem kaj si vi mislite da vam bo 190° izpušni kanal vlekel pri 6krpm? Tak kot ima dobro območje od 9 dalje,če negre vsaj na 11-12 pol itak ni izkoriščen in gre motor slabše kot z manjšim kotom. Tak izpuh je bol primeren za kot od 175-180. Problem imate že v osnovi ker je narobe vse skup zastavljeno-pomešano uporabno območje.
sepravi da bi ta izpuh dobro deloval na kotu 180 izpuha kaj pa vsisa in pretoka bi biu izpuh uporaben za lamo cilinder ?
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a KVAS »

pusta93 napisal/-a:
PVL napisal/-a:Nevem kaj si vi mislite da vam bo 190° izpušni kanal vlekel pri 6krpm? Tak kot ima dobro območje od 9 dalje,če negre vsaj na 11-12 pol itak ni izkoriščen in gre motor slabše kot z manjšim kotom. Tak izpuh je bol primeren za kot od 175-180. Problem imate že v osnovi ker je narobe vse skup zastavljeno-pomešano uporabno območje.
sepravi da bi ta izpuh dobro deloval na kotu 180 izpuha kaj pa vsisa in pretoka bi biu izpuh uporaben za lamo cilinder ?
Pretok in sesanje morata biti v razmerju z izpuhom.
Mr.slc
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: So Jan 21, 2017 12:32 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a Mr.slc »

Živjo!
Potreboval bi enega mojstra k bi mi razložu, kako naj zakrivim header, da bo najbol. Izpuh računam po Bell-ovi formuli, header pride dolg okoli 225mm,fi kanala je 25 na headerju in kanalu.
Hvala za odgovore.
Lp
Odgovori