Izdelava HOME-MADE izpuha

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a cerar »

klemenm2 napisal/-a:v originalu sigurn ni zraven gorilnika, je pa z temi na dotik tko, dosti težje je narest lep izdelek ker ko se ti dotakneš ti deformira elektrodo in ti plamen piha postran ponavad in se potem zafrkavaš da lepo nastane. pri vf vžigu teh problemov ni, ker ni potrebe da se dotikaš materiala.
tole glede dotikanja pa deformiranja pa ni čist res, deformira se če zapika
Če maš ti izkušnje z navadnim TIG varjenjem znaš narest dotik, brez da ti zapika elektrodo, zato rabiš sam vajo in vajo
to da plamen piha postrani je pa fora da ko ti zapika elektrodo, na njej ostane material (železo) in ti zarad tega vleče plamen postrani, to rešiš s tem da nabrusiš elektrodo v konico
je pa res da pri HF tega ni, ampak lahko nrdiš isto stvar enako lepo z obema, če znaš seveda ;)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

evo izpuh končan :P

motor deluje zelo lepo čeprau se malo dere ampak dobr dušilec bom še mogu popravit
pospeški so dobri ...

slike :
Slika
Slika
Slika
Slika

izpuh še pride zbrušen na zvarih in pobavan
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

mam en problem ..učeri ko sm se pelau mim naselja se je motor zelo dru zato sm v avspuh porinu dve veji da je bila čist mala luknica dosegu sem da se motor ni dru pa še iz nizkih je potegnu . Zanima me kaj mi priporočate kako naj zmanšam lukno stringerja ker dušilec ne opravlja svoje naloge dobro....je pa navrtanih nekaj čez 100 luknic 3mm
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a golnar »

naredi drugačen dušilc, mau poglej primere v uni tuning knigi od bella...
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

golnar napisal/-a:naredi drugačen dušilc, mau poglej primere v uni tuning knigi od bella...
ja sj ga bom mogu sam se bojim da je prevelik premer stringerja ...čeprau je program tako izračunal :?
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Nimaš zarad glasu kaj stingerja manjšat, ker se bo motor preveč grel, posledično lahko zaribu. Pač naredit morš velik fi dušilca in navrtat več luknic.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a filius »

Moraš vedt, da bolši ko bo preformance, bolj se bo drlo... Če ne preneseš ropota pust original :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Kolk maš fi stingerja, ker za ta avspuh mora bit fi 16mm več ne, ker ti motor ne bo šel dobro! ;) Kot za zadnji konus se mi zdi bolj majhen, kolk si naredu? Drugač si pa lepo spelu avspuh. :)
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

gasper mahkota napisal/-a:Kolk maš fi stingerja, ker za ta avspuh mora bit fi 16mm več ne, ker ti motor ne bo šel dobro! ;) Kot za zadnji konus se mi zdi bolj majhen, kolk si naredu? Drugač si pa lepo spelu avspuh. :)
prilagam sliko izračuna pomartina Slika

nekak nisem zadovolen znjim :?

čeprav ma lep zvok sam newem zadnič sem zamašiu stringer z leseno palco :D tol da je bla še mala luknca in motor je zlo lepo vleku iz nizkih zdj pa ko sem dau tesnilo pod kapo je manša kompresija gre slabše zato sem poveču predvžig na 0.8 sam prej je bolš šlo tk da newem naj dam nazaj na 1.5 bt-jev vžig ?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

bt ma predvžig 0.8 ..
Odgovori