Izdelava HOME-MADE izpuha

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

pomartin napisal/-a:lepo si naredil :D

sam mogoče si mal zafrknu...js sm ti sicer res svetoval da vsak kos headerja nagi za 10 stopin... sam vidim da si naredil kot na obeh straneh dela headerja... si to delal kote po 5°na obeh straneh?
če si delal po 5 na obeh straneh je vredu, če pa po 10 na obeh straneh kosa, bo pa kot med kosoma 20°...

torej narejeno mora bit tako, da je na eni strani 0, na drugi 10, ali pa na vsaki strani 5.

LP
delano je na vsaki strani 5 stopinj..drgač to je biu sam probni ...ker morm če mal popravit da bo šiv od headerja spodi...
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pomartin »

dobr pol :D
ti pa priporočam da zviješ tale header, da vidiš če se ga da lepo sestavit oz. če mogoče potrebuješ kak drugačen kot ;)
bol star bol nor!
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a KVAS »

pomartin napisal/-a:lepo si naredil :D

sam mogoče si mal zafrknu...js sm ti sicer res svetoval da vsak kos headerja nagi za 10 stopin... sam vidim da si naredil kot na obeh straneh dela headerja... si to delal kote po 5°na obeh straneh?
če si delal po 5 na obeh straneh je vredu, če pa po 10 na obeh straneh kosa, bo pa kot med kosoma 20°...

torej narejeno mora bit tako, da je na eni strani 0, na drugi 10, ali pa na vsaki strani 5.

LP
Na eni strani 0 in na drgi 10 ni vredu ker pride do prevelikega lufta. Najbolje je če je polovični kot na vsaki strani.
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

da malo osvežim temo izpuh je že skoraj končan v sredo pridejo slike in video...

prilagam video kako se zasuče motor mislim da ni sfaljen portmap...
http://www.youtube.com/watch?v=wQbdvuV2znE
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

pusta93 napisal/-a:da malo osvežim temo izpuh je že skoraj končan v sredo pridejo slike in video...

prilagam video kako se zasuče motor mislim da ni sfaljen portmap...
http://www.youtube.com/watch?v=wQbdvuV2znE
12000 :shock:
Bi se dalo dobit portmap?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

sinko.dejan napisal/-a:
pusta93 napisal/-a:da malo osvežim temo izpuh je že skoraj končan v sredo pridejo slike in video...

prilagam video kako se zasuče motor mislim da ni sfaljen portmap...
http://www.youtube.com/watch?v=wQbdvuV2znE
12000 :shock:
Bi se dalo dobit portmap?
na prvi strani ga maš drgač pa tile števci lažejo...bom sedaj izračunu s pomočjo programa pa povem kakšni so rezultati glede obratov
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a golnar »

pusta93 napisal/-a:da malo osvežim temo izpuh je že skoraj končan v sredo pridejo slike in video...

prilagam video kako se zasuče motor mislim da ni sfaljen portmap...
http://www.youtube.com/watch?v=wQbdvuV2znE
sfaljen ali ne, boš videl šele ko boš mel vse dokončno sestavljeno in boš šel na probo. v leru je hitr zadovoljivo. glede portmapa te pa bodo pomoje mau pretočni zajebaval ker so kratki.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a KVAS »

klemenm2 napisal/-a:Ja sem se res mal zatipkal je res zoprno ime :)

Ti kvaso imaš tudi wtl-ja pa če lahko malo napišeš katerega imaš, kakšne dobre, slabe izkušnje?

(pomoje ni offtopic ali pač)
Joj se opravičujm zgleda da nazadnje ko sm gledu to temo nism vidu tega podvprašanja. Moj mislm da je wtl 1600 al kako že? Nevem ker nima nalepk pa nč. Uglaunm maximum amperaža je 160 amperov, kar je čist zadost za take stari ki jih js švasam. Mislm da sm največ rabu 80 amperov torej lih polovico. Za pleh je odličen, nimam nobenih težav s švasanjem, pa še za uporabo je zelo preprost. Tkoda negativnih stvari sploh ne vidm glede tega aparata, je pa res da še nikol nism variu s kkšno bolj specialno zadeva, recimo z visokofrekvenčnim pri katerem se ne rabiš dotaknt materjala da preskoči iskra. Če se kdo hoče naučit švasat oz. rabi TIG aparat za hoby program mislm da je tale WTL way to go.

Se opravičujm za pozen odgovor.
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

KVASoooO napisal/-a:
klemenm2 napisal/-a:Ja sem se res mal zatipkal je res zoprno ime :)

Ti kvaso imaš tudi wtl-ja pa če lahko malo napišeš katerega imaš, kakšne dobre, slabe izkušnje?

(pomoje ni offtopic ali pač)
Joj se opravičujm zgleda da nazadnje ko sm gledu to temo nism vidu tega podvprašanja. Moj mislm da je wtl 1600 al kako že? Nevem ker nima nalepk pa nč. Uglaunm maximum amperaža je 160 amperov, kar je čist zadost za take stari ki jih js švasam. Mislm da sm največ rabu 80 amperov torej lih polovico. Za pleh je odličen, nimam nobenih težav s švasanjem, pa še za uporabo je zelo preprost. Tkoda negativnih stvari sploh ne vidm glede tega aparata, je pa res da še nikol nism variu s kkšno bolj specialno zadeva, recimo z visokofrekvenčnim pri katerem se ne rabiš dotaknt materjala da preskoči iskra. Če se kdo hoče naučit švasat oz. rabi TIG aparat za hoby program mislm da je tale WTL way to go.

Se opravičujm za pozen odgovor.
jst imam tut ta varilni aparat zanima me če si posebej kupu tig gorilnik ? ker zravn mojga je bil kabel za elektrode vem pa da ma možnost varjenja tig.
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

v originalu sigurn ni zraven gorilnika, je pa z temi na dotik tko, dosti težje je narest lep izdelek ker ko se ti dotakneš ti deformira elektrodo in ti plamen piha postran ponavad in se potem zafrkavaš da lepo nastane. pri vf vžigu teh problemov ni, ker ni potrebe da se dotikaš materiala.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Odgovori