Izdelava HOME-MADE izpuha

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

lp

Rabil bi pomoč pri izdelavi izpuha po mojih merah port-mapa. Vem da je na forumu veliko strokovnjakov glede izdelave izpuha. Ker se mi je prva izdelava ponesrečila bi prosil če mi lahko pomagate. Cilinder sem napilu ...spodaj prilagam sliko port-mapa. Mi lahko kdo izračuna kote odpiranja posameznih kanalov. Cilinder je BT-jev. Pohonan je na fi 40. Exhaust calculatra neznam uporabljat rabu bi pomoč glede vnosa parametrov. Prebral sem knjigo DVOTAKTNI motorji (objavljeno v tehničnem arhivu). Vendar sem začetnik na tem področju....

Slika malo je šalabajzersko naret port-map :D
Želel bi da bi motor potegnil iz nizkih obratov..in bil uporaben v širšem območju obratov ..ne tako kot mf rocket...

Plašče bi izrezal na laserski rezalnik. Zanima me katera pločevina je primerna (debelino) in da se da varit z postopkom TIG..

Hvala za pomoč

lp

mitja
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a Pata »

pretok = 124
izpuh = 193

sesanje pa mi povej dolžino bata na vsisni strani in ti zračunam...

drgač pretok bi lahko bil malo višji... in pa če hočeš met dost uporabnega območja in da bo že z nizkih vleklo pozabi... 193 izp. je preveč do 185 max je še nekako za original menjalnik in še je treba met kratke zunanje prenose tale motor bo mogoče meu okol 3-4 K uporabnega območja tko da.. glede izpuhov pa ti ne znam svetovat.. lp :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Pata napisal/-a:pretok = 124
izpuh = 193

sesanje pa mi povej dolžino bata na vsisni strani in ti zračunam...

drgač pretok bi lahko bil malo višji... in pa če hočeš met dost uporabnega območja in da bo že z nizkih vleklo pozabi... 193 izp. je preveč do 185 max je še nekako za original menjalnik in še je treba met kratke zunanje prenose tale motor bo mogoče meu okol 3-4 K uporabnega območja tko da.. glede izpuhov pa ti ne znam svetovat.. lp :)
to si ti neki zajebu.. izpuh je 187, pretok pa pa 119
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a Pata »

dolinar napisal/-a:
Pata napisal/-a:pretok = 124
izpuh = 193

sesanje pa mi povej dolžino bata na vsisni strani in ti zračunam...

drgač pretok bi lahko bil malo višji... in pa če hočeš met dost uporabnega območja in da bo že z nizkih vleklo pozabi... 193 izp. je preveč do 185 max je še nekako za original menjalnik in še je treba met kratke zunanje prenose tale motor bo mogoče meu okol 3-4 K uporabnega območja tko da.. glede izpuhov pa ti ne znam svetovat.. lp :)
to si ti neki zajebu.. izpuh je 187, pretok pa pa 119
pretok sm uzeu okroglo mero kar.. ZRK: 34,5 in izp. ZRK : 22,8 pa mi je tok pršlo v tuning kalkulatorju od pomartina. :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a dolinar »

js sm u riseportu, sam je isto. verjetn si en podatk narobi vpisu..


pa izpuh maš preširok (75% premera bata), zlo rado se bo zgodilo da ti bo zapelo obroček.

edit. neki si zajebu ja :D drugač nimaš drugih podatkov nič spreminjat.. men je pršlo 186.9° ;)
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a Pata »

dolinar napisal/-a:js sm u riseportu, sam je isto. verjetn si en podatk narobi vpisu..


pa izpuh maš preširok (75% premera bata), zlo rado se bo zgodilo da ti bo zapelo obroček.
nism narobe upisu sm šou še enkrat zdaj pa je isto.. :D no ni važno da ne smetimo teme.. tvoje je pravilno.. :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Slika
Slika
;)
Janim8 počivaj v miru.
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

Pata napisal/-a:
dolinar napisal/-a:js sm u riseportu, sam je isto. verjetn si en podatk narobi vpisu..


pa izpuh maš preširok (75% premera bata), zlo rado se bo zgodilo da ti bo zapelo obroček.
nism narobe upisu sm šou še enkrat zdaj pa je isto.. :D no ni važno da ne smetimo teme.. tvoje je pravilno.. :)
ja sem imel problem z spodnjim obročkom..sem ga odstranil tako da je sam zgornji...drgač je pa bat firme elko.

hvala za izračun odpiranja kotov sedaj pa rabim še samo pomoč glede izdelave :roll:
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a pomartin »

nej negdo zmeri dolžino izpušnega kanala BT cilindra, za izračun izpuha :)
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: Izdelava HOME-MADE izpuha

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

IZPUH: 187,5°
PRETOK: 118,9°
VSIS: 152,5°
Slika
Odgovori