Tomos Quadro problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
kemperl2
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: So Jan 23, 2016 6:09 pm

Re: Tomos Quadro problem

Odgovor Napisal/-a kemperl2 »

Zgleda da je problem v akumulatorju, čeprav je nov.
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos Quadro problem

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Še vedno sta dve možnosti, zato sem spraševal po moči iskre ob zagonu na kurbl:
ali prepočasi vrti in je zato iskra preslaba oziroma je pod kompresijo sploh ni - to pomeni težavo pri elektro zagonu
ali pa vrti dovolj hitro in je iskra vseeno preslaba oziroma je ni - v tem primeru je pa težava na vžigu
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos Quadro problem

Odgovor Napisal/-a filius »

sg1 napisal/-a: Sr Apr 06, 2022 2:35 pm Še vedno sta dve možnosti, zato sem spraševal po moči iskre ob zagonu na kurbl:
ali prepočasi vrti in je zato iskra preslaba oziroma je pod kompresijo sploh ni - to pomeni težavo pri elektro zagonu
ali pa vrti dovolj hitro in je iskra vseeno preslaba oziroma je ni - v tem primeru je pa težava na vžigu
Od sorodnika ne vem točno kateri model "avtomatika" el zaganjačom od novega ni hotel vžigati na električni zaganjač. Na kurbl pa vedno vžge v prvo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Quadro problem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Mah tej zaganjači na Tomosu so slabo dimenzionirani.
Prve verzije z ducati zaganjači so imeli največje težave (sploh na A35 agregatu), potem so s kitajskimi spremenili prestavno razmerje in je blo malo boljše. Ma še vedno ko se malo sprazni akumulator ne zavrti dovolj obratov. A55 agregat malo lažje vžiga ma tudi odvisno od akumulatorja.

Na hiphopu ko sem dal zaganjač gor sem opazil še da če preveč zatisnem vijake pokrova magneta, se tudi počasneje vrti zaganjač :roll: Prav tako občasno ni šans da vžge na zaganjač. Je pa res da sem dal nek budget akumulator za 12€ :lol:
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos Quadro problem

Odgovor Napisal/-a sg1 »

No meni je Revival letnik 2002 (in to z Airsal kitom) vedno vžigal brez težav. V 10 letih sem enkrat zamenjal akumulator in to je bilo to.
S Classicom (ki elektro vžiga sicer nima serijsko) po šestih letih ni tudi še nobenih težav, prav tako le enkrat menjan akumulator.
Odgovori