Elektrika kondenzator Youngster 2006

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Elektrika kondenzator Youngster 2006

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Ali je kondenzator pravilno zvezan(zgoraj jerumena iz navitja)? Črna iz mašine gre na cdi in na gumb za izklop? Kaj je narobe, ker mi luči na zelo slabo svetijo?
Priponke
IMG_20220330_170559.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika kondenzator Youngster 2006

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Glede na sliko je pravilno zvezano. (Regulator napetosti ne kondenzator.)

Imaš žarnice pravih vrednosti? Sem videl že da je nekdo nataknil 24V žarnico v zadnjo luč na youngsterju in je potem pobiralo napetost.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Elektrika kondenzator Youngster 2006

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... verjetno tudi če je 12V žarnica, pa "premočna" 21W štop ali žmigavec žarnica ...ali pa "klasična 45/55W sprednja žarnica verjetno tudi "pobere" ves štrom....

... ne vem točno, koliko "močna" je orig. žarnica ... sprednja mislim da max 35W, zadnja pa 5W...
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Elektrika kondenzator Youngster 2006

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Prvotno stanje je: Luči delale slabo, stop luč in hupa sploh ne. Ko sem odklopil števc lučke, je začela stop na pol svetiti pa hupa je dala znake življenja. Sprednja žarnica 12v 35/35w, zadnja 12v 5/21w. Žmigavcev nima. Na žicah spredaj je bilo že nekaj delano, tako da je vse sorte možno(lahko prebija, lahko regulator, lahko magnet,lahko tuljave, lahko, da so že inprovizacije z magnetom, navitji...). Probaval sem sledeče: sprednjo žarnico sem dal ven, zadnja 5w ali stop 21w je svetila slabo. Zadnjo žarnico ven in sprednja je še kar svetila ampak ne max, kot bi mogla pri polnem gasu. Nato izklopil rumeno izhodno žico na regulatorju in priklopil 21w žarnico direkt in maso za žarnico direkt na geštel. Je svetila na ene 3/4. Če bi svetila na polno pri polnem gasu je ne bi mogel gledati. Nato sem izmeril napetost(AC) na rumeni žici direkt iz mašine in je pri štandgasu 12v , pri polnem gasu pa 27v. Nato sem meril na regulatorju na tretjem pinu od vrha dol (kjer je rumena žica) in sem izmeril pri štandgasu 7v , pri polnem gasu pa 10v. Ker se mi je zdelo to premalo sem na regulatorju iz drugega pina (od vrha dol) maso- rjavo žico(ki gre v več žic in po celem mopedu)) odklopil in priklopil eno žico na ta pin in direkt na geštel. Tedaj sem nameril pri štandgasu 8v , pri polnem gasu pa 12v. Ali je to v redu ali je regulator zanič?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Elektrika kondenzator Youngster 2006

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

andraz1002 napisal/-a: Če Mar 31, 2022 9:53 pm Tedaj sem nameril pri štandgasu 8v , pri polnem gasu pa 12v. Ali je to v redu ali je regulator zanič?
To bi bilo vredu, če bi pokazalo tudi z žarnicami toliko
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Elektrika kondenzator Youngster 2006

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Torej imaš slabo maso do regulatorja? Ali pa je res regulator zanič.
Oz. ali si meril z žarnicami priključenimi na koncu ali ne ?

Iz mašine direkt dobiš prave vrednosti torej navitje bi moralo biti ok.
andraz1002
zobnik
Prispevkov: 155
Pridružen: So Okt 19, 2019 9:11 pm

Re: Elektrika kondenzator Youngster 2006

Odgovor Napisal/-a andraz1002 »

Regulator je bil zanič. Pri prejšnem je bilo na izhodu regulatorja okoli 7v (z žarnicami). Sedaj pa je okoli 12V. Hvala za pomoč :)
Odgovori