Tomos A35 problem z menjalnikom

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Neyco46
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Jan 17, 2022 1:00 pm

Tomos A35 problem z menjalnikom

Odgovor Napisal/-a Neyco46 »

Pozdravljeni,

sem lastnik Tomosa a35 in imam problem da je obtičal v prvi prestavi, ko motor zalufam cukne naprej, ko pa je ugasnjen se ga vzvrtano ne da riniti, se vrti glavna gred. Desno stran bloka sem podrl in videl da je feder prve prestave cel obloge so dobre.
Kaj sumite enosmerni ležaj na sklopki mogoče?

Lep pozdrav ;)
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A35 problem z menjalnikom

Odgovor Napisal/-a A5f »

Ko odpreš blok vidiš drugo prestavo. Pomoje ti je sesulo sklopko
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A35 problem z menjalnikom

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

A5f ko odpreš blok najprej vidiš sklopko prve prestave. Zobnik pa je res od druge prestave bližje pokrovu.

Jaz bi prej rekel da je enosmerni ležaj v bobnu sklopke sesulo.
Neyco46
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Jan 17, 2022 1:00 pm

Re: Tomos A35 problem z menjalnikom

Odgovor Napisal/-a Neyco46 »

Sem snel sklopko in so se iglice ležaja samo vsule ven tako da je problem v enosmernem ležaju sedaj me samo zanima kako ga dobim ven?
Menjal bi tudi pušo v sklopki kolikor sem gledal gre ležaj ven s strani proti pokrovu motorja puša pa proti bloku je to pravilno?

L.p.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A35 problem z menjalnikom

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Neyco46 napisal/-a: Ne Jan 23, 2022 4:24 pm Sem snel sklopko in so se iglice ležaja samo vsule ven tako da je problem v enosmernem ležaju sedaj me samo zanima kako ga dobim ven?
Menjal bi tudi pušo v sklopki kolikor sem gledal gre ležaj ven s strani proti pokrovu motorja puša pa proti bloku je to pravilno?

L.p.
Potrebuješ ročno prešo in (postružena) taka nastavka da se lepo nasloni (en za ležaj en za pušo).
Jaz sem oba porinil v smeri proti pokrovu motorja, da gresta skupaj vn (puša poriva ležaj),
potem pa najrpej pušo nazaj noter iz smeri bloka, nato iz smeri pokrova še nov ležaj do puše.
Odgovori