tomos youngster

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
marjannajaci
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 02, 2021 10:17 pm

tomos youngster

Odgovor Napisal/-a marjannajaci »

Imam tomos youngsterja 25kmh a35....Ko sem peljal se mi je motor kar naenkrat crknil a je uzgla u prvo in sem se pelajl naprej nato mi je spet crknil in ni hotel vžgati....ampak ko se motor shladi užge v prvo...preden sem dal gor predelave je cilinder zgledal kot nov .Nato sem dau na motor airsal 44mm, dmp glavo, Sha 15/15 imam tudi 16/16, ispuh tecno estoril, krivina nima vec puse not... In sem mislil da bo potem delal normalno amak spet po nekaj casa voznje je delal isto ugasnil in sem se peljal cca 100m in spet crknil in nato ko priblizo 10 crkne neprizge nazaj..motor ima tudi polno moc medtem ko dela..


Prosim za pomoc kaj bi bilo lahko narobe
marjannajaci
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 02, 2021 10:17 pm

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a marjannajaci »

Rad bi se dodal da mi motor deluje kod da bi izkljapljal kontakt.
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Lahko bi vsaj napisal če si že kaj poskusil popraviti ali se še dotaknil nisi motorja :)

Sicer je pa to nekaj kar se sliši kot umazanija v fergazerju al pa slaba svečka, lahko pa da ti kabel na svečki prebija... poskusi s tem potem se gre pa naprej ugotavljat.

p.s. pri fergu bidi temeljit
marjannajaci
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 02, 2021 10:17 pm

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a marjannajaci »

TilenXp napisal/-a: So Dec 18, 2021 6:47 am Lahko bi vsaj napisal če si že kaj poskusil popraviti ali se še dotaknil nisi motorja :)

Sicer je pa to nekaj kar se sliši kot umazanija v fergazerju al pa slaba svečka, lahko pa da ti kabel na svečki prebija... poskusi s tem potem se gre pa naprej ugotavljat.

p.s. pri fergu bidi temeljit
Motor je bil ze pri mehaniku in je dal cisto novi ferg ceprav sem imel ze cisto novega notri, svecka je tudi nova, cep na svecki je tudi nov...bom probal zamenjati kabel od svecke in videl ce je kaj razlike
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Nekaj na elektriki te muči, kaj je indijska elektrika ali AET?

Poglej v kakšnem stanju so navitja.
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a A5f »

Pomoje je tudi elektrika pri elektriki težko vidiš ali izmeriš če enkrat dela drugič ne. Jaz imam več različnih elektrik in menjujejo eno stvar nato drugo da najdem krivca. Pomoje je vžigalna tuljava. Če si kje iz okolice Celja ti posodim drug vžig da stestiraš preden brezveze še kaj kupiš
marjannajaci
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 02, 2021 10:17 pm

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a marjannajaci »

A5f napisal/-a: Po Dec 20, 2021 5:07 pm Pomoje je tudi elektrika pri elektriki težko vidiš ali izmeriš če enkrat dela drugič ne. Jaz imam več različnih elektrik in menjujejo eno stvar nato drugo da najdem krivca. Pomoje je vžigalna tuljava. Če si kje iz okolice Celja ti posodim drug vžig da stestiraš preden brezveze še kaj kupiš
Hvala.
Imam tudi se 1 motor in bom probal iz njega delo premestit na tega sm ga bo treba zbudit iz hibernacije😂
marjannajaci
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 02, 2021 10:17 pm

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a marjannajaci »

automatic_7 napisal/-a: Ne Dec 19, 2021 7:27 pm Nekaj na elektriki te muči, kaj je indijska elektrika ali AET?

Poglej v kakšnem stanju so navitja.
In kako porajtam katera je kjera? A kej gor piše Al kaku?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a A5f »

Daj sliko pa ti bomo povedali
marjannajaci
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Apr 02, 2021 10:17 pm

Re: tomos youngster

Odgovor Napisal/-a marjannajaci »

A5f napisal/-a: Pe Dec 24, 2021 5:06 am Daj sliko pa ti bomo povedali
evo
Priponke
IMG_20211224_160009.jpg
Odgovori