Vlečna kljuka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Vigor
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: To Maj 22, 2018 1:50 pm

Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a Vigor »

Živjo,

a mogoče kdo ve kje bi lahko naročil vlečno kljuko za moj Tomos Automatic ?

Namreč tako kot včasih bi rad šel z manjšo (šotorsko) prikolico na morje.

Kako ste vi forumaši uredili glede tega in kakšne so kaj vaše izkušnje?

Hvala za pomoč in nasvete
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a franc »

Včasih so to delali razni mojstri (ko je bilo to še bolj popularno) . "Kljuka" je bila dejansko "uho" v katerega se je z zatičem pritrdila "zanka" prikolice.
S Tomosom šotorske prikolice ne boš vlekel, ker tudi najlažje tehtajo cca 300kg.
Kar lahko vlečeš s Tomosom je kakšna kolesarska prikolica do max 100 kg (pa še to je verjetno pretirano) .
Pa dobro bi bilo, da si pogledaš predpise (ker so omejene dimenzije še dopustnega) .
lp
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a A5f »

Avtomatik komaj vleče sebe in 80 kg tipa. Pa še nevarna je. Sem jo enkrat vlekel za foro par kilometrov ni prijetno pa sem vajen vsega
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Živ, jaz sem naredil iz tega id dela super
https://sl.planet-gates.com/izdelki/2p- ... 8562052233

Sicer se ne da hitro odklopiti ker moraš šraufat in glej da boš dobro zategnil če boš delal s tem😁

Pa še slika iz letošnjega izleta
Priponke
20211129_123403.jpg
Vigor
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: To Maj 22, 2018 1:50 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a Vigor »

Vem, problem je danes s homologacijo.
Drugače pa hvala za fotografijo!
A to imaš tako kot ta iz Varaždina katerega sem zasledil na Bolhi?
Lahko pa tudi uporabim tiste rinke ki jih imamo na avtih za vleko oziroma premik vozila.
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Ej ne vem kako imajo drugi. Videl sem že zadeve ki jih imajo za vleko raznih kangel za mleko ampak se mi zdi da je vse narejeno "labavo". Ker kakšne hitre spojke nisem našel, sem že mislil uporabiti zglob od avtomobilskega volana, ampak sem potem našel to zadevo. Motilo bi me če bi prikolica nabijala naprej pa nazaj pri pospeševanju in zaviranju in v ovinkih, s tem načinkm sem se pa peljal boljš kot vse leta do sedaj kadar smo šli na izlet pa sem imel vse natovorjen spredej pa zadej na mopedu
Vigor
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: To Maj 22, 2018 1:50 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a Vigor »

Ja, balkanci imajo zadeve po svoje narejene.
Spomnim pa se teh dvokolesnikov ko so nam z njimi dostavljali mleko in ostale kmečke pridelke, da o poštnih verzijah katere so nam vozile kataloge in pakete ne govoriva. Danes žal s HipHop-i in Piaggio Libery komaj stabilni vozijo namesto da bi prikolico priklopili ;)
Drugače pa sem vedno tako za avto kot za motor veliko delov iz odpadnih sestavil in dodal
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a franc »

TilenXp, ti imaš takšno "profi" prikolico, kakršne so včasih delali (moj oče je s tako zvozil material za hišo) .
Tista iz "Varaždina" je bolj skrupucalo.
Za priklop so uporabili "pritrdišča" za sedež in prtljažnik (na 4 vijake) . Priklop za prikolico je bil nad zadnjo lučjo (pri Apn-u, oz. kolibri, tribrzinc... ) . Na izgled pa je bilo kot pomanjšan priklop na traktorju.
lp
Vigor
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: To Maj 22, 2018 1:50 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a Vigor »

Ja, včasih so hiše delali z omenjenimi legendami kot so Zastave, Tomosi ipd...
Omenjeno pritrdišče deluje po izgledu kot minitraktor ;)
Zanimiva reportaža iz Livna https://relax-portal.info/narancasti-to ... radiranje/

Mi je pa znanec iz Ribnice poslal slike in tudi povedal :
Za mojega Flexerja lahko povem da mu ni težko vleči prikolico, na kateri je cca-200kg tovora, pa še mene,ki mam 100kg, ampak počasi se daleč pride....

Slika
Slika

Takega pa ima nek tip v Žalcu kateri ima privat pivovarno...z njim je bil na Tomosijadi...
Slika
Vigor
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: To Maj 22, 2018 1:50 pm

Re: Vlečna kljuka

Odgovor Napisal/-a Vigor »

Pa še ena iz festivala Pivo in Cvetje :
Slika
Odgovori