Flexer tank

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Valancic
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Sep 27, 2021 6:24 pm

Flexer tank

Odgovor Napisal/-a Valancic »

Pozdravljeni,
Imam moped Tomos Flexer ´25´. Zgledal je kot nov ampak me je prodajalec pretental. Zgleda je nekaj časa stal pa se je v tanku nabrala rja. Zato redno (vsaj enkrat na teden, če se vozim) rabim spucat uplinjač. Zanima me, če ima kdo kakšen predlog, kako bi to lahko spucal, da se ne bom več zafrkaval.
Hvala
Lp Lovro
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Flexer tank

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

filter goriva imaš? Sicer ni to trajna rešitev.

Drugače vse razdret in odvisno koliko rje je, al je potrebno tresenje okvirja s kamni noter, ali pa je dovolj že uporaba pretvornika rje (Wurth, forch, ferosan,...).
Valancic
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Sep 27, 2021 6:24 pm

Re: Flexer tank

Odgovor Napisal/-a Valancic »

Hvala za odgovor.
Filter mam ze. Poznate koga da bi mi to naredil?
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Flexer tank

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Kolikor mi je znano imaš filter v sami pipici goriva in še dodatno filter pred uplinjačem. Ne verjamem, da vseeno pride do delcev rje v uplinjaču. Jaz bi najprej pipico na tanku stran vzel, jo dobro očistil in nato še filter pregleda in spihal. na filtru imaš puščico z smerjo pretoka. Mora biti pravilno obrnjena.
lp.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Flexer tank

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jerjer napisal/-a: Sr Sep 29, 2021 1:25 pm Kolikor mi je znano imaš filter v sami pipici goriva in še dodatno filter pred uplinjačem. Ne verjamem, da vseeno pride do delcev rje v uplinjaču. Jaz bi najprej pipico na tanku stran vzel, jo dobro očistil in nato še filter pregleda in spihal. na filtru imaš puščico z smerjo pretoka. Mora biti pravilno obrnjena.
lp.
iz izkušenj ti povem, da če je močno rjast rezervoar pridejo drobni delci rje tudi v uplinjač.

Valencic, če napišeš iz katerega dela Slovenije si, se bo lažje našel kdo.
Odgovori