Piaggio Grillo

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
matej1982
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 16, 2021 9:32 pm

Piaggio Grillo

Odgovor Napisal/-a matej1982 »

Pozdravljeni

Imam Piaggio Grillo kateri ne gre več kot 30kmh. Na homologacijskem kartončku (italijanskem) piše, da ne sme presegat 40kmh. Ko sem ga hotel registrirat so mi pa rekli da je možno samo na 45kmh :(

Kako bi to spravil na 25kmh, da se lahko furam po pločniku in sin.

Res mi je všeč in bi ga rad mel na 25km. Prosim za kak nasvet.

Hvala
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Piaggio Grillo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Blokiraš gas da ne odpre do konca.
Ampak moreš dobit tudi tehnični pregled kjer je tako možno registrirati, ker če po homologaciji gre 40 bi moral imeti potrdilo o vgradnji blokad od mehanika.

Čeprav če ne gre več kot 30 more bit kaj narobe z njim, avspuhi se radi mašijo na teh piaggiotih.
matej1982
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 16, 2021 9:32 pm

Re: Piaggio Grillo

Odgovor Napisal/-a matej1982 »

Ker vidim, da nebo šlo na 25kmh .... me zanima kaj bi naredil da bi potem sel vsaj tistih 50kmh?
Tko za male pare .......
Gledal sem na aliexpresu kite ......

Najprej bom pogledal podlozko pri variomatu, ce ima.izpuh kako cevko, .... mogoce vecjo dizo ....



Ker 30kmh po cesti .......
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Piaggio Grillo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

matej1982 napisal/-a: Sr Mar 24, 2021 7:55 am Ker vidim, da nebo šlo na 25kmh .... me zanima kaj bi naredil da bi potem sel vsaj tistih 50kmh?
Tko za male pare .......
Gledal sem na aliexpresu kite ......

Najprej bom pogledal podlozko pri variomatu, ce ima.izpuh kako cevko, .... mogoce vecjo dizo ....



Ker 30kmh po cesti .......
Kar si naštel če uštimaš more it 50km/h
Jaz sem na ciaota dal Gianelli avspuh, ki je podoben originalu in je šel čez tehnični brez težav (50kmh)
matej1982
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 16, 2021 9:32 pm

Re: Piaggio Grillo

Odgovor Napisal/-a matej1982 »

Danes sem gledal nek posnetek ...... variomata. Moped je bil na mestu in ko je dal gas se je jermen dal cisto na zgornji del variomata.
Pri meni pa je jerman skoz malo pod sredino. Torej je velika možnost da zaradi tega ne leti dovol.
Kaj bi lahko pogledal? Sem podru in očistil valčke, več kot to pa skoraj neznam narediti?

Hvala za odgovor.


Kao naj bi bil jermen 1086 x13mm

Moram ga jutri ppmert koliko je pri meni montiran.
Ko daš jermen gor ...... ali more lepo it gor, ali ga komaj natakneš čez "akso"
To sem tudi videl na youtubu, da je različno.
matej1982
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: To Mar 16, 2021 9:32 pm

Re: Piaggio Grillo

Odgovor Napisal/-a matej1982 »

Evo zdele sem še opazil, da imam jermen širok 8mm ...... po podatkih kakor sem jih našel more biti pa 13mm. Torej v torek grem po nov jermen 1086*13.
Imam pa še vprašanje: zadnji "variomat" ko raztegneš, da gre jerem bol dol .... ali mora to v trenutku skočit nazaj skupaj ..... ali mora iti počasi?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Piaggio Grillo

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Najverjetneje zaradi napačne širine jermena ne more variomat ga potegnit do vrha.

Zadnji variomat pa je na vzmet in mora v trenutku skočit nazaj kolikor vem če ni jermena noter,
drugače med delovanjem je odvisno koliko hitro padajo obrati ob popuščanju gre z vsakim vrtljajom jermena bolj ven.
Odgovori