Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
brunobozic7
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Dec 18, 2020 10:41 am

Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a brunobozic7 »

Vem da so že teme o tem problemu, ampak nekako se je pri vseh zrihtalo, pri meni se noče.
V glavnem mam A3ja. Šaltal je v nulo potem sem se pa odločil da obnovim mašino ker je bila res glasna in še cilinder pa bat sta bila poribana. No uglavnem vse sem zamenjal, novi logarji, semeringi, bat, honan cilider, kondenzator(iskra je taka da nemorem vrjet), timing je naštelan. Dizo moram še povečat, ker malo preveč suho laufa pa se mi začne gret in posledično manj it(se ne vozim zdaj z njim, da ne bom kaj zjebal, dokler ne menjam dize). No ampak trese pa iz 1. v 2. in se mi bo zmešal. Vprašaj feder je ko nov, obe kuplungi mata še ful oblog. Je pa res da ima tista za prvo prestavo malo takih malih razpok, ampak še vedno ni da bi bila kej krhka alpa tko. Not sm dau ATF 2deci, kokr pise v navodilih.
Prosim pomagajte.
Aja pa še to. A kdo ve kaj sploh je naloga vprašaj fedra? Kar sem jaz gledal in si predstavljal kako dela menjalnik se mi zdi da sploh nima veze pri prestavljanju ampka samo za vžgat ko pohodiš kurbelj da "odklene" zobnik druge prestave, da zavrti samo sklopko prve prestave in posledično motor.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Sem imel pred leti enak problem kot ti , menjal sem vse živo od vprašaj fedra, oblog ipd. na koncu je bil kriv opletajoč lonec od sklopke. Po menjavi je prestavljal tako kot se zagre.
Lp
brunobozic7
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Dec 18, 2020 10:41 am

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a brunobozic7 »

Misliš tole?
Priponke
20201218_140250.jpg
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Tole ja....sem potem prav stestiral vse enako in mi je treslo samo če sem dal noter star lonec. Zgleda preveč opleta in ga moti pri prestavljanju. Probaj zamenjat morda imaš enak problem.

Lp
brunobozic7
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Dec 18, 2020 10:41 am

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a brunobozic7 »

Mas kako idejo kako bi stestiral.. zdaj mal mi je tko da kupim pa bo pol isto, ni najbl pocen
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Najprej zrihtaj da bo motor imel normalno moč.
Ker kdaj slabo prestavlja ker nima moči.

Je pa res da boben sklopke na strani druge prestave se zvije če gre sklopka težko dol in jo vlečeš z izvlekačem.
brunobozic7
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Dec 18, 2020 10:41 am

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a brunobozic7 »

Sej sprobal sem ko je bil hladen takrat gre ko hudič. Pa tudi po klancu dol strese, sicer mal, k hitr prestavi ampak vseeno. Drugače pa sta obe sklopki padli ven, pač ko sem dal tisto šplento preč. A kdo drugače ve kaj dela vprašaj feder?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

brunobozic7 napisal/-a: So Dec 19, 2020 4:58 pm Sej sprobal sem ko je bil hladen takrat gre ko hudič. Drugače pa sta obe sklopki padli ven, pač ko sem dal tisto šplento preč. A kdo drugače ve kaj dela vprašaj feder?
Drži venec z valjčki da deluje kot enosmerni ležaj,
ob kurblanju pa dovoljuje da se venec zaklene in preko prve prestave zažene motor in vprašaj potem vrne venec v osnovni položaj.
brunobozic7
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Dec 18, 2020 10:41 am

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a brunobozic7 »

Aha hvala. Sepravi lahko za težave izločim vse razen sklopke 2. prestave in venec?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Automatic A3 trese med prestavljanjem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

brunobozic7 napisal/-a: So Dec 19, 2020 6:03 pm Aha hvala. Sepravi lahko za težave izločim vse razen sklopke 2. prestave in venec?
Bi rekel, da ja.
Kaj ima boben sklopke kaj aksialne zračnosti ko je sklopka zašraufana?
Odgovori