Tomos BT problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Tomos BT problem

Odgovor Napisal/-a NejcG »

Tomos ATX z BT cilindrom mi nikamor ne vleče pod nizkimi obrati in pije 9L/100km. Cilinder je originalen fi 38, nova BT glava in nov meteor bat. Izpuh je Giannelli, uplinjač pa Dellorto 20 PHBG AS. Za airbox se mi zdi, da je original ATX. Na mestu se mi lepo zvrti in v prostem teku deluje brez problema. Da sploh zvrti prestave potrebuje biti pod polnim gasom. Če padejo obrati pod 6500 obratov moram prestaviti prestavo nižje. Glavno dizo imam 90, stransko pa 50. Svečka je mastna in mokra, konstantno se voha, kakor da se nekaj žge.

Predlagane rešitve so mi bile:
- daljša/širša krivina izpuha (dolžina je ZDAJ slabih 11cm, notranji fi je 28mm)
- magnet na kajli imam malo postrani (deloma drži, ker je prejšnji lastnik nekaj čaral)
- napačno nastavljen predvžig (nisem ga spreminjal odkar sem imel LAMO gor, saj je takrat v vseh pozicijah razen takrat ko sem imel plato popolnoma nazaj trokiral)
- naj dam manjše dize (40-45 stranska in 75-80 glavna)
Priponke
Snapchat-306411404.mp4
(2.72 MiB) Prenešeno 20 krat
Snapchat-156993256.jpg
IMG_20201021_095007.jpg
IMG_20201021_092919.jpg
IMG_20200813_195828.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT problem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Stranska je zaug oz. hladni zagon diza?
Imaš difuzor v uplinjaču za 4t ?
Glavna diza je pomoje prevelika, probaj 80 glavno. Jaz imam na dellorto19 z BT cilindrom fi38 glavno dizo 68 😁

Magnet na kajli postrani? Kajla služi samo za pozicioniranje torej pri tebi ne opravlja svoje funcije in je zato predvžig s tem premaknjen, sicer bi s premikom plate lahko to skompenziral če ni preveč zamika.

Preveč olja v mešanici?
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos BT problem

Odgovor Napisal/-a NejcG »

automatic_7 napisal/-a: So Okt 24, 2020 9:26 pm Stranska je zaug oz. hladni zagon diza?
Imaš difuzor v uplinjaču za 4t ?
Glavna diza je pomoje prevelika, probaj 80 glavno. Jaz imam na dellorto19 z BT cilindrom fi38 glavno dizo 68 😁

Magnet na kajli postrani? Kajla služi samo za pozicioniranje torej pri tebi ne opravlja svoje funcije in je zato predvžig s tem premaknjen, sicer bi s premikom plate lahko to skompenziral če ni preveč zamika.

Preveč olja v mešanici?
Stransko mislim šoba za prosti tek. Difuzor je za 2T, z LAMO je delal super uplinjač. Slučajno veš če so dize M5 ali M6 navoj? Sem slišal, da je več možnosti.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT problem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

NejcG napisal/-a: So Okt 24, 2020 9:30 pm
automatic_7 napisal/-a: So Okt 24, 2020 9:26 pm Stranska je zaug oz. hladni zagon diza?
Imaš difuzor v uplinjaču za 4t ?
Glavna diza je pomoje prevelika, probaj 80 glavno. Jaz imam na dellorto19 z BT cilindrom fi38 glavno dizo 68 😁

Magnet na kajli postrani? Kajla služi samo za pozicioniranje torej pri tebi ne opravlja svoje funcije in je zato predvžig s tem premaknjen, sicer bi s premikom plate lahko to skompenziral če ni preveč zamika.

Preveč olja v mešanici?
Stransko mislim šoba za prosti tek. Difuzor je za 2T, z LAMO je delal super uplinjač. Slučajno veš če so dize M5 ali M6 navoj? Sem slišal, da je več možnosti.
PHBG ima m5 glavno dizo
NejcG
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe Apr 05, 2019 8:16 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos BT problem

Odgovor Napisal/-a NejcG »

automatic_7 napisal/-a: Ne Okt 25, 2020 9:19 am
NejcG napisal/-a: So Okt 24, 2020 9:30 pm
automatic_7 napisal/-a: So Okt 24, 2020 9:26 pm Stranska je zaug oz. hladni zagon diza?
Imaš difuzor v uplinjaču za 4t ?
Glavna diza je pomoje prevelika, probaj 80 glavno. Jaz imam na dellorto19 z BT cilindrom fi38 glavno dizo 68 😁

Magnet na kajli postrani? Kajla služi samo za pozicioniranje torej pri tebi ne opravlja svoje funcije in je zato predvžig s tem premaknjen, sicer bi s premikom plate lahko to skompenziral če ni preveč zamika.

Preveč olja v mešanici?
Stransko mislim šoba za prosti tek. Difuzor je za 2T, z LAMO je delal super uplinjač. Slučajno veš če so dize M5 ali M6 navoj? Sem slišal, da je več možnosti.
PHBG ima m5 glavno dizo
Koliko pa je za prosti tek navoj? Drugače pa koliko ti pa gre BT in kakšen setup imaš? Jaz mam edino končno 75 OK, drugače je nevozljiv zaradi odsotnosti moči v nizkih in grozne porabe.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT problem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

NejcG napisal/-a: Ne Okt 25, 2020 10:09 am
automatic_7 napisal/-a: Ne Okt 25, 2020 9:19 am
NejcG napisal/-a: So Okt 24, 2020 9:30 pm

Stransko mislim šoba za prosti tek. Difuzor je za 2T, z LAMO je delal super uplinjač. Slučajno veš če so dize M5 ali M6 navoj? Sem slišal, da je več možnosti.
PHBG ima m5 glavno dizo
Koliko pa je za prosti tek navoj? Drugače pa koliko ti pa gre BT in kakšen setup imaš? Jaz mam edino končno 75 OK, drugače je nevozljiv zaradi odsotnosti moči v nizkih in grozne porabe.
Za prosti tek so itak posebne dize tiste male. Zgleda da imam tudi jaz 50 dizo :)
Tako da ti probaj samo glavno dizo zmanjšat na recimo 75 če imaš original airbox.
Meni gre na nizkih ok, trenutno z originalcem od ATX 50B gre okrog 75 in zelo dobro na nizkih. Z drugimi avspuhi ko sem testiral je šel tudi več ampak mi je bil pre glasen :D
Prenos imam 12-35
Odgovori