TOMOS E90

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
frol
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: To Dec 18, 2012 11:33 pm

TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a frol »

Pozdravljeni,

Imam majhno in kolikor danes vidim ogromno težavo.
Pri testiranju bata fi 48, iz enega motorja na drugega, se je zgodila nesreča in sicer: tista mala vzmetna "šplentna", katera varuje sornik iz obeh strani, je magično nekam se skrila...ne obstaja več.

Torej, sedaj sem želel kupiti novo ter ugotovim, da je ni možno kupit, razen da jo dobit z novim batom...
Vsi možni prodajalci tomosa, tega nimajo in ne dobijo na zalogo...14 dni in več se ukvarjam samo s telefoni.
Bat ima cca 30ur in mi je res žal metanja denarja za novega.

Zato Vas naproščam, če ima kdo kakšen zariban ali neuporaben bat 46 ali 48 s 14mm sornikom, bi želel odkupiti tisto "šplentno", da končam to kalvarijo.

Hvala

lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Imam jaz en rabljen bat. Piši mi zs..
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Upam, da ti je jasno, da je delček, ki ga iščeš eden najpogostejših vzrokov za uničen cilinder. Kadar med delovanjem pade iz svojega ležišča seveda.
Kar se pa veliko prej zgodi, če je zadeva stara in že večkrat ven vzeta in vstavljena. Da te ne bo šparanje na koncu drago stalo...
frol
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: To Dec 18, 2012 11:33 pm

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a frol »

Sg1, hvala za opzorilo, se zavedam tega vzroka, vendar v tem primeru vem, da se je zadeva izgubila med samem prenasanjem in ne pri montaži.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pokliči Jerasa v Domžale. Tak premer sornika kot ga ima E90 ima kar nekaj kartingov (mislim da 100 ccm). Možakar tudi popravlja kartinge, tako da pomojem kakšno rabljeno šplento ne bo problem dobit.
Kontakt:
http://www.majklub-shop.si
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a filius »

Velo črnuče je imel te 14 sorne varovalke.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
frol
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: To Dec 18, 2012 11:33 pm

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a frol »

Hvala vsem za odgovore in pomoč.
Varovalko sem dobil tako rekoč v sosednji vasi.
Mašinca zopet prede, kot ima za bit.

Nadaljujem, pa z naslednjim vprasanjem, ima kdo kakšen original izpuh od e90.
Svojega imam narejena v grosuplju v dobri vednosti, da naj bi bil se boljsi kot original. Pa vendar, ko merim originalne, vidim da je moj 10 cm daljsi pred prvim konusom. Kar sicer daje navor, ampak menim da e90 ni bil misljen, kot navor monster. Bolj mu disijo obrati, teh pa zal s tem izpuhom ne dosezem.
Za predloge in mnenja sem odprt, seveda za ponudbo original izpuha, pa bi bil, se toliko bolj srecen.
Lp
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a matijag »

Kot je meni znano, je e90 izpuh enak kot 15 SLC , s to razliko, da nima protikonusa in s tem nima resonance in navor bolj enakomerno razporejen. Tudi zato, da so nekoliko razbremenili menjalnik in sklopko.
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a sg1 »

e90 in 15 SLC izpuh nista enaka. E90 ima daljšo krivino, kar je glede na nižje vrtljaje pri katerih doseže največji navor in moč tudi logično.
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: TOMOS E90

Odgovor Napisal/-a matijag »

Tako je. E90 ima daljšo krivino in je brez protikonusa.https://www.tomos-riders.com/tehnicka-p ... a-auspuha/
Odgovori