Tomos Avtomatik segret brez moči

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
a3 ml
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 8:14 pm

Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a a3 ml »

Pozdravljeni,

Imam 1985 automatika a3 ml... Skratka moped je na zunaj restavriran v nulo... Zato sem se odločil da zrihtam se mašino, saj ni šel kot mora. Cilinder je imel rise, bat tudi, mašina je bila glasna. Zato sem naredil sledeče: pobrusit cilinder, nov 39 bat, blajerca, vsi ležaji v mašini, nova tesnila povsod. Sestavim skupaj. Nastavim platine, predvžig, menjam kondenzator, navitje za luči, dam novo NGK iridium svečko, iskra debela modra. Spucam uplinjač (bing encarwi). V prostem teku laufa da "štejem takte". Se peljem gre kot sneta skira..a takoj po 200m se že čuti da gre manj, in tako vedno manj... na koncu iz mesta komaj speljem. Vendar ko se peljem po kaki ravnini 40kmh ko je moped v višjih vrtljajih še kar gre, ko pa pride kak klanec in mu obrati začno padati pa gre vedno slabše. Če ga za kakih 10min pustim ugasnjenega in se potem spet peljem se zgodba ponovi.. gre in potem vedno manj.. V glavnem mrzel leti, segret pa ne.. ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?

Hvala in lep pozdrav.
Priponke
Moj moped
Moj moped
Zadnjič spremenil a3 ml, dne To Avg 25, 2020 3:04 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kakšna je toleranca med batom in cilindrom?
a3 ml
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 8:14 pm

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a a3 ml »

Nebi vedel, cilinder sem dal drejat nalhtigalu v kranj (že celo življenje je v tomosih), tudi bat sem kupil pri njem, takega kot mi je svetoval, da bi ja bilo tip top. Sem ga klical in mi sporoči še danes.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

zmer temparaturo cilindra, lahko da se ti mogoce pregreva. Ker full throttle ponavadi temparatura pade (ker se hladi zarad pretoka zraka in hlajenja cez auspuh), ce pa cruzas pa se mogoce nemore. Poskusi.
Drgac pa nanovo zbrusit in pohonat(!) da bo toleranca v nulo.

Btw, dost huda barvna kombinacija! Vsecno.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
a3 ml
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 8:14 pm

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a a3 ml »

Mogoce ves kaksna je normalna delovna temperatura cilindra... do 400stopinj lahko zmerim
a3 ml
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 8:14 pm

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a a3 ml »

Aja pa zdaj sem vzel dol glavo in vidim da je puščica na batu obrnjena navzgor.. a je to prav?
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a A5f »

Ponavadi je navzdol. Važno je da stik obročkov ne gre čez kanal
a3 ml
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 8:14 pm

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a a3 ml »

Sem obrnil bat vseeno v nobenem primeru stik ne gre čez kanale.. opazim pa razliko... Sedaj gre mrzel in segret približno enako.. s tem da mu vedno manjka moči v nizkih vrtljajih... Ko se zvrti gre kar fino prej pa ne in ne... Pozabil sem omeniti da imam tudi poširjene kanale (delal lastnik pred mano).. tako zdaj razmišljam da imam mogoče premalo dizo... Sedaj je notri 50... Kaj menite vi?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

a3 ml napisal/-a: To Avg 25, 2020 6:41 pm Sem obrnil bat vseeno v nobenem primeru stik ne gre čez kanale.. opazim pa razliko... Sedaj gre mrzel in segret približno enako.. s tem da mu vedno manjka moči v nizkih vrtljajih... Ko se zvrti gre kar fino prej pa ne in ne... Pozabil sem omeniti da imam tudi poširjene kanale (delal lastnik pred mano).. tako zdaj razmišljam da imam mogoče premalo dizo... Sedaj je notri 50... Kaj menite vi?
svečka je indikator za dizo... čokoladno rjava more bit
a3 ml
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 8:14 pm

Re: Tomos Avtomatik segret brez moči

Odgovor Napisal/-a a3 ml »

Premala diza?
Priponke
20200825_192116.jpg
Odgovori