Avtomatik A3ML laufa sam pod štantgasom

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tomsi
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jul 18, 2020 7:48 pm

Avtomatik A3ML laufa sam pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a Tomsi »

Živjo, imam star avtomatik, letnik 87. Več let je stal ni več vžgal. Prej je bil sicer dobro nastavljen in je delal BP. Zdaj sem očistil forgazar, dizo, kanale, plovec, očistil usedline tisto cevko v sredini forgazarja, pipico za bencin, spraznil opral rezervoar in natočil nov bencin. Dizo in kanale sem prepucal z žičkami in se vidi zkozi, prepihal tud s kompresorjem. Zamenjal sem še cinkspulo in kondenzator ker je bila slaba iskra, zdaj je iskra dobra, forgazar se napolni z bencinom in vse zgleda ok. Svečka tud ok. Celo dvakrat pucal forgazar.
Imam pa naslednji problem ... moped vžge samo z zauhom in tako tud laufa, lahko tud dodam gas in načeloma dela (sicer imam vijak za štantgas skor do konca zašraufan da dela). Takoj ko dodam tolk gasa da se zauh izklopi pa takoj crkne, razen če mi uspe takoj navit gas do konca in nekak dobi obrate in se lohk peljem...takoj ko obrati padejo spet takoj crkne. Nazaj ga lahko vžgem samo s zauhom al pa da dam do fula gas in nekak vžge. Pol k je na obratih in se peljem še kar nekak dela. Skratka pr nizkih obratih in brez zauha pa takoj crkne. K da neki ne bi blo v redu z mešanco zraka in benza, al pa da kje vleče fovš zrak...sam kje? Kakšen predlog? Sem prebral že kar nekaj foruma in naredil vse živo, tud štrom nastavljal ampak je vedno isto. Iz auspuha se ne kadi kašen čuden dim, svečka pa je bolj kot ne osmojena, mogoče malo mokra.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Avtomatik A3ML laufa sam pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Nekje ti vleče " fouš" zrak
Tomsi
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jul 18, 2020 7:48 pm

Re: Avtomatik A3ML laufa sam pod štantgasom

Odgovor Napisal/-a Tomsi »

Mal sumim semeringe na blajerci al pa kje na glavi cilindra ker sem jo tudi menjal in nima dihtenge. Semenringov še nisem nikol menjal, saj mislm da blajerce ni treba ven jemat, samo magnet dol na eni strani na drugi pa pokrov menjalnika pa kekšen zobnik umaknit in verjetno prideš do semeringa?
Odgovori