Otrgan amortizer - zamenjava

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Otrgan amortizer - zamenjava

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

Živjo!

V soboto, ko sem se šel peljat, mi je "s čistega mira" otrgalo zadnji amortizer. :roll:
Slika
Moj oče je prepričan, da se je to zgodilo zato, ker je bila zadeva narobe sestavljena. Spodaj je vpet na gumicah, s strani sva dala neke podložke, saj je drugače drgnilo ob ščit za ketno. Še zdaj mi ni jasno, kako bi moralo bit. Mi lahko prosim nekdo, ki ima APN6 ali Alpino poslika, da vidim? ;)

Kakšne amortizerje mi svetujete, da kupim? Pomembno mi je, da se moped dobro pelje po makadamskih in gozdnih cestah, višine pa najraje ne bi spreminjal. Sedaj so 298mm, so pa neki italjanski, ki so prišli na Alpinotih tega letnika.

Kakšne bi vi dali na mojem mestu? Original od APN6? Videl pa sem, da se prodajajo tud neki YSS nastavljivi po trdoti.

Predlogi zaželjeni! :idea:
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Otrgan amortizer - zamenjava

Odgovor Napisal/-a prlek »

Drugače kot pravilno ne moreš sestaviti. Razen podložke lahko daš na obeh straneh amortizerja. Večinoma vsi amortizerji, ki jih danes kupiš imajo nastavitve trdote na fedri. Ampak je večina že na začetni poziciji tako trdih, da je nastavljanje trdote brez smisla. Edino tile yss so zelo mehki, precej. Tako, da ti priporočam, da vzameš največjo velikost (320mm), nastaviš trdoto in je to to. Pa upam, da nisi pretežak.
Priponke
DSC_0557.JPG
Bavec87
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 25, 2019 4:35 pm

Re: Otrgan amortizer - zamenjava

Odgovor Napisal/-a Bavec87 »

Zdaj sem si vzel čas in pregledal celoten forum glede teh amortizerjev.

Imam okrog 85 kil. Tudi v ostalih temah sem opazil, da so tile YSS zelo mehki, tako da ne vem. S podvozjem je vedno loterija (sem ga že 2x menjaval na avtih) in dejansko ne veš, kako se bo peljalo, dokler ne zmontiraš. Ne bi pa rad zavalil toliko več denarja, pa da bi bil potem še manj zadovoljen kot prej.

Na cilinder.si prodajajo tudi YSS Pro-X amortizerje. So tisti kaj drugačni, kar se tiče trdote v smislu, da imaš celo območje, da jih lahko nastaviš (da ni že najbolj trdo premehko). Če bi vedel, da bodo precej boljši kot original za po gozdnih cestah, bi dal tudi 100€. Jih je treba homologirat, lahko na tehničnih kaj težijo zaradi tega?

V nasprotnem primeru bom pač kupil original črne za APN 6S dolžine 298mm. So še kakšne druge opcije?

Vsakega dodatnega nasveta bom zelo vesel. :)
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Otrgan amortizer - zamenjava

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Bavec87 napisal/-a: Pe Jul 03, 2020 10:52 pm Zdaj sem si vzel čas in pregledal celoten forum glede teh amortizerjev.

Imam okrog 85 kil. Tudi v ostalih temah sem opazil, da so tile YSS zelo mehki, tako da ne vem. S podvozjem je vedno loterija (sem ga že 2x menjaval na avtih) in dejansko ne veš, kako se bo peljalo, dokler ne zmontiraš. Ne bi pa rad zavalil toliko več denarja, pa da bi bil potem še manj zadovoljen kot prej.

Na cilinder.si prodajajo tudi YSS Pro-X amortizerje. So tisti kaj drugačni, kar se tiče trdote v smislu, da imaš celo območje, da jih lahko nastaviš (da ni že najbolj trdo premehko). Če bi vedel, da bodo precej boljši kot original za po gozdnih cestah, bi dal tudi 100€. Jih je treba homologirat, lahko na tehničnih kaj težijo zaradi tega?

V nasprotnem primeru bom pač kupil original črne za APN 6S dolžine 298mm. So še kakšne druge opcije?

Vsakega dodatnega nasveta bom zelo vesel. :)
Za apn 6 S lahko uporabiš tudi Bt amortizerje, dolžina je 300 mm med vijaki, pa se jih da z gostejšim oljem tudi malo stršati..
Odgovori