APN 6 odstranitev zadnjih vilic in sprednjih amortizerjev

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Kirschstein
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jun 23, 2020 12:26 pm

APN 6 odstranitev zadnjih vilic in sprednjih amortizerjev

Odgovor Napisal/-a Kirschstein »

Pozdrav :)

Trenutno se ukvarjam z razstavljanjem APN 6ke, ki mi je bila podarjena. Stala je okoli 20 let v skednju in je v srednje slabem stanju. Do zdaj sem razstavil praktično vse, problem mi pa povzroča odstranitev sprednjih amortizerjev in zadnjih vilic.

Pri amortizerjih mi ni čisto jasno v kakšnem vrstnem redu bi se naj odvili vijaki (najprej srednji veliki, nato dva stranska zgornja...?).
received_727710661311942.jpeg
Pri zadnjih vilicah mi pa ni jasno, kaj narediti z osjo, na katero so vilice pritrjene (s kladivom, kot sprednja kolesna os?).
received_2846503355458172.jpeg
Zadnja stvar, ki si jo želim, je da kaj poškodujem. Že tako je potrebno nekaj delov zamenjati/popraviti. :)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6 odstranitev zadnjih vilic in sprednjih amortizerjev

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Si pogledal katalog rezervnih delov za apn6s?
Na prednjih vilicah že pravilno sklepaš vrstni red, edino potem ko snameš zgornji križ je na navoju kjer je bila ta velika matica spodaj še ena matica katero odviješ da lahko snameš spodnji križ iz okvirja.

Zadnje nihakje grejo narazen tako:
nihajka apn6s.PNG
Kirschstein
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jun 23, 2020 12:26 pm

Re: APN 6 odstranitev zadnjih vilic in sprednjih amortizerjev

Odgovor Napisal/-a Kirschstein »

automatic_7 napisal/-a: To Jun 23, 2020 8:48 pm Si pogledal katalog rezervnih delov za apn6s?
Na prednjih vilicah že pravilno sklepaš vrstni red, edino potem ko snameš zgornji križ je na navoju kjer je bila ta velika matica spodaj še ena matica katero odviješ da lahko snameš spodnji križ iz okvirja.

Zadnje nihakje grejo narazen tako:
nihajka apn6s.PNG
Hvala za odgovor. Žal katalog iz neznanega razloga ne funkcionira pravilno na mojem telefonu... :?

Pri nihajkah: gred, ki je na moji sliki na desni strani (del št 2), se izbije na levo stran s kladivom, ali kako drugače odstrani?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6 odstranitev zadnjih vilic in sprednjih amortizerjev

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kirschstein napisal/-a: To Jun 23, 2020 11:31 pm
Pri nihajkah: gred, ki je na moji sliki na desni strani (del št 2), se izbije na levo stran s kladivom, ali kako drugače odstrani?
Ma mislim da dela št.2 ti ni treba odstranit
Samo desno vilco potolči v desno (po možnosti z gumijastim kladivom al pa nek les daj vmes)
Kirschstein
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jun 23, 2020 12:26 pm

Re: APN 6 odstranitev zadnjih vilic in sprednjih amortizerjev

Odgovor Napisal/-a Kirschstein »

Hvala lepa, mi je ratalo. :mrgreen:
Odgovori